Liliuksen

Kuka sille Lilliuksen hurrille makselee vieläkin 2 miljoona euroa viimekädessä?
Mekö veronmaksajat?

Juuri sai 2 miljoonan potin vaikka lopetti työnteon jo ajat sitten..
14210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

äijälle edelleen makselee veronmaksajien rahoja?

Tykkätkö itse raataa toimistossa tai rakennustyömaalla "kahdeksasta viiteen" pienellä liksalla samalla tietäen että keräät miljoona pottia Lilliukselle?

Äänestä

On se kiva kun Lillius sähkön hintaa korottaa että oma miljoonapalkkio tai siis kaksi tipahtaa keveämmin plakkariin

Äänestä
  • oliko se joku tönkäre, joka sen sopimuksen teki ?

    Äänestä

  • kuka lie kirjoitti:

    oliko se joku tönkäre, joka sen sopimuksen teki ?

    yrittänyt purkaa kyseistä sopimusta? Minkäs puolueen ministeri se oli joka lahjoitti norskeille Kemira GrowHown?

    Äänestä

  • purkanut tai edes kirjoitti:

    yrittänyt purkaa kyseistä sopimusta? Minkäs puolueen ministeri se oli joka lahjoitti norskeille Kemira GrowHown?

    Kuluttajat maksaa.Sähkön hinta on tuplaantunut.AIKA HURJAA MENOA:Jarrua ei tunnu löytyvän.hek.kohtasesti en osta mitään fortumin tuotetta.en edes tankkaa nesteellä.

    Äänestä

  • LIPPOSEN KAUSI kirjoitti:

    Kuluttajat maksaa.Sähkön hinta on tuplaantunut.AIKA HURJAA MENOA:Jarrua ei tunnu löytyvän.hek.kohtasesti en osta mitään fortumin tuotetta.en edes tankkaa nesteellä.

    koko maassa.valtion rahat ?:KUMMA JUTTU:

    Äänestä

mitä niillä miljoonilla on saatu aikaa mitä sinne siperiaan vietiin .
MOT vois penkoa tuon menon .

Äänestä

Eli Lillius vetelee niitä miljoonia tililleen veronmaksajien kustannuksella?
VIelä puoli vuotta vai vuosi(?) siitä kun on työt lopettanut!!!!!

Ei ukko tajua esim. kieltäytyä "palkkiostaan" ja lahjoittaa vaikka laman hoitoon?
Onko ukolla mitään suhteellisuudentajua?

Sanon tuon siksi että vetelihän se jo vuosittain palkkaa moninkertaisen nipun miljoonia...mikähän sen palkka on ollut 20 mijoonaa vuodessa????
Eikö ukolle mikään riitä...muut leikkaa ja ukko leikkaa itselleen lohkareita muiden leikkauksista!

Missä tämmönen kettu asustaa?

Äänestä
  • Suomen poliittiset pellepäättäjäthän ne tuppaavat lilluksille ja olliloille setelirahaa vastikkeetta taskuihin, ja kyllähän nuo ahneet paskat ottavat KAIKEN minkä irti saavat! Mutta tulee se vielä lilluksille ja olliloille pitkä ja karmea itku, kun lopun lähestyessä tajuavat jotta eivät saakaan miljoonia mukaansa, vaan ne jäävät vittumaiselle perikunnalle juopottelu rahoiksi !


    Late Lapista. Konnat koppiin Ry !

    Äänestä

Katainen joo olis voinut jo lopettaa Lilliukselle miljoona maksujen maksut, mutta ei sitä tietenkään tee. Kokoomus on miljonäärin asialla, totta kai!!

Lupasi myös veroja alas kun hakeutui valtaan.. nyt selittää, miksi veroja ei laskekkaan VAAN NOSTAA, lamalla:
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Verottaja iski silmänsä jäätelöön/1135254212430

Äänestä

ahneita KAIKKI MULLE .
Omaba lahjoitti kaikki nobellin rahat köyhille : HÄLLÄ ON SYDÄN PAIKALLAAN.

Äänestä
  • obama lahjoitti ansaitsemattoman rauhanpalkintonsa köyhille mulatti lapsilleen !
    Valkoisentalon koirakin sai varmasti osansa !


    Late Lapista.

    Äänestä

ollut hän.

Äänestä

Nyt ku vaan Povipommi tukiainen tajuaisi niin vois lahdata muutaman roposen lisää kurkkaamalla Lilliuksen suurta VERONMAKSAJIEN LOMPAKKOA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MILJOONAT kirjoitti:

Kuka sille Lilliuksen hurrille makselee vieläkin 2 miljoona euroa viimekädessä?
Mekö veronmaksajat?

Juuri sai 2 miljoonan potin vaikka lopetti työnteon jo ajat sitten..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu