Henkisesti pakkoruotsi on

jo poistettu. Enää jäljessä tyypillisesti laahaava lainsäädäntö on saatava kansan selkeän mielipiteen tasalle. Kun ruotsia ei nuoriso opiskele pakolla, niin se ei sitä tee, vaikka mitä opetussuunnitelmille tehtäisiin. Se on sitten tässä.
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nysväillä tuntijakoja miten haluaa ruotsinkielisiä lipoen, mutta nuoret ovat asian jo käsitelleet painellen suoraan kohti Eurooppaa ja maailmaa. Ruotsilla siinä on mitätön osa. Panoksia pannaan merkittäviin kieliin ja niillä voitetaan palkinnot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järvi ja koivu kirjoitti:

jo poistettu. Enää jäljessä tyypillisesti laahaava lainsäädäntö on saatava kansan selkeän mielipiteen tasalle. Kun ruotsia ei nuoriso opiskele pakolla, niin se ei sitä tee, vaikka mitä opetussuunnitelmille tehtäisiin. Se on sitten tässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu