Leena Palotie kuollut

5184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

loistava kansainvälisen uran luonut tutkija...Olis varmaan ollut paljon annettavaa...

Äänestä

Katsoin joskus muistaakseni kuopion yliopiston sivuilta vanhenemiseen ja biologiaan liittyviä luentoja missä hän oli vierailevana puhujana kertomassa uusimmista löydöistä, teki kyllä vaikutuksen ja omalla innostuksellaan innosti minuakin opiskeluun ja innostaa vieläkin.

Äänestä

millä tavalla hän oli merkittävä?
edistikö hän hyvyyden ja onnellisuuden asiaa?
tuskimpa --- eiköhän hän ollut lääketeollisuuden suurin ankkuri...
nykytiede on tehnyt elämästämme surkeamman.... todellinen sankari on Matheu Ricard...

Äänestä

Upea tiedenainen, ja niin nuorena ja harvinaiseen syöpään. Siltä sairaudelta ei pääse pakoon viisainkaan.

Äänestä
  • Ihminen stressaantuu/ylirasittaa itseään positiivisissakin asioissa. Keho ei kestä, jos mielentaso kestääkin.Niin, ne geneettiset tekijät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valitsinuunimimerkin kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/akateemikko-leena-peltonen-palotie-kuollut/541193

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu