Akt;lle

Millä helvetin oikeudella te vaaditta ku teille ym. on olemassa jo pykälät laissa.
Ihme porukkaa,menkää kortistoo itkemää jos työttömyys 'pelottaa'
669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • tekstiä... eikä siinä ollu sanaakaan mistään muutosturvasta.. kaikkea muita maksuja ja rahastoja pykälissä oli pilvin pimein, muttei puhuttu mitään työnantajan velvollisuudesta muutosturvan suhteen..

    Äänestä

  • maran-paskapaperi kirjoitti:

    tekstiä... eikä siinä ollu sanaakaan mistään muutosturvasta.. kaikkea muita maksuja ja rahastoja pykälissä oli pilvin pimein, muttei puhuttu mitään työnantajan velvollisuudesta muutosturvan suhteen..

    velvollisuus,ei ainakaan Suomen työsopimuslaista löydy!

    Äänestä

"Menkää kortistoo itkemään jos työttömyys "pelottaa"", mikäs mahtaa olla tämän aivopierun tuhnauttajan ikä? Ei yli 13, eihän. Tälläiselle muutosturvalle mitä vaadimme ei ole kyllä laissa pykälää, viime tessissä siitä alallamme kyllä sovittiin, mutta nyt satamaoperaattorit ovat sen unohtaneet(EK:n määräys). Vielä pari tarkennusta teinille: tes=työehtosopimus, satamaoperaattorit=työnantajajärjestö tässä kiistassa, EK= elinkeinoelämän keskusliitto eli työnantajien keskusjärjestö.

Äänestä

EK saa nyt juuri sitä mitä tilasi, kun romutti TUPO:n.

Ottamatta kantaa ansaitseeko ahtaajat ja mitä,
Kun TUPO tuhottiin, niin sillä haettiin sitä, että jokainen neuvottelee sopimuksensa itse. Ilman että katsotaan vaikutusta kokonaisuuteen. Nyt ahtaajat lamauttaa koko Suomen viennin omien etujensa saavuttamiseksi.

Äänestä

Tervetuloa markkinatalouteen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Just tälläisiä... kirjoitti:

Millä helvetin oikeudella te vaaditta ku teille ym. on olemassa jo pykälät laissa.
Ihme porukkaa,menkää kortistoo itkemää jos työttömyys 'pelottaa'

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu