Mäenpäätä ylistettiin

tänään illalla yleisradion puhelintoivekonsertissa. Joku vaasalainen mieshenkilö sanoi Mäenpään olevan Suomen ainoa todella isänmaallinen henkilö. Toivemusiikiksi oli valinnut Lapin tangon.
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rommel Hautalaakin ylistettiin muutama vuosi sitten, nimittäin oli väärentänyt muutamia huumaavia reseptejä.

Äänestä

Muistat hyvin, mutta hieman väärin. Toivekappaleena oli Jatsarin valssi.
Itseäni häiritsi ainoastaan että soittaja oli hyvin juopunut, ei ottanut oikein sanoista selvää. Toimittaja oli onneksi hereillä ja katkaisi puhelun ajoissa.

"Yön pimetessä hautuumaalle suuntaa, mora jatsarin varren mua ohjaa. Oi rakkain!"

Äänestä
  • Kuisman Vänä se soittaja. Partanen oli pumpannut pyöränrenkaat täyteen ja Väiski sotkenut Vaasaan. Urhoa oli saanut pummattua matkaevääksi. Jälkiuunileipäkin löytynyt K-marketin roskiksesta.

    Äänestä

Kokkolassahan se. Ja Gayleiter Oulussa. Taisi olla siis väärä hälytys!

Äänestä
  • Onko Väiski viimeinkin karistanu Lahden pölyt kintuistaan???? Lopuko luotto? Noh, yhtäkaikki, ei voi pitää muuna kuin positiivisena asiana.

    Äänestä

Vahvasti paistoi tuon soittajan puheesta turun murre läpi. Sen mitä niistä sanoista jouhiparran takaa selvää sai. Kovasti kehui Olavia, muisti myös solvata Soinia paljastaen mm. että Soini on sanonut "Islam rikastuttaa Suomea". Oliko ne puulastat mitkä siellä taustalla kolisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskomatonta. kirjoitti:

tänään illalla yleisradion puhelintoivekonsertissa. Joku vaasalainen mieshenkilö sanoi Mäenpään olevan Suomen ainoa todella isänmaallinen henkilö. Toivemusiikiksi oli valinnut Lapin tangon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu