Kokemuksia "muuttomiehistä"?

Kokemuksia hautaustoimistoista? Mikä firma osaa hoitaa homman kotoa noudosta loppusijoitukseen asiallisesti? Jossain vaiheessa tätäkin palvelua tarvitaan ja ei kiinnostaisi kohdata surun hetkellä muuttomiehen asenteella työskenteleviä lökäpöksyjä (HS, mielipide, 12.3.2010).
1273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

muutosta tiedä, mutta nuorena poikana eräänä kesäyönä palailin ravintolasta ja huomasin hämeenpuistossa pari kaveria jotka työnsivät kottikärryissä pesukonetta, vähän ennen kuin olin kohdalla poliisi kurvasi sällien puheille ja kysy mitäs pojat tekee? Muutetaan, oli vastaus...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ket35 kirjoitti:

Kokemuksia hautaustoimistoista? Mikä firma osaa hoitaa homman kotoa noudosta loppusijoitukseen asiallisesti? Jossain vaiheessa tätäkin palvelua tarvitaan ja ei kiinnostaisi kohdata surun hetkellä muuttomiehen asenteella työskenteleviä lökäpöksyjä (HS, mielipide, 12.3.2010).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu