Jussi Halla-Aho...

... nousee eduskuntaan ja Soinikin saattaa jäädä äänissä jälkeen. Soini lähti rintamakarkurina leveän leivän EU:hun ja kaikki äänestäjät eivät tätä sulata. On hyvä, että maahanmuuttoa vastustavat nousevat ja Astridin tapaiset luuserit saavat nenilleen.

11

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stina Nudson

      Astrid on erinomaisen hyvä ministeri.

      • pate ensimmäinen

        Maahanmuuton ongelmat kohdistuvat kaikkiin, puolueesta riippumatta. Välttääksesi ranskan, ruotsin, englannin ym. ongelmat sinun on toimittava NYT. Voit käyttää kahden kärjen taktiikkaa jos haluat.

        Äänestä omaa puoluettasi ja sieltä ehdokasta joka vastustaa rikollisuuden maahantuontia. Kampanjoi kuitenkin esim. Halla-ahon ajatuksia ja taloudellisen tilanteesi niin mahdollistaessa häntä tai muita samanmielisiä ehdokkaita muissa vaalipiireissä. Äänien saaminen maahanmuuttokriittisille on tärkeämpää kuin omalle puolueellesi.

        Sinä rakennat nyt sitä suomea missä jälkeläisesi joutuvat elämään. Kiitetäänkö sinua vai kirotaanko? Sinä voit vaikuttaa siihen seuraavissa vaaleissa. Alla olevasta linkistä voit tutustua asiaan.

        http://suomenleijona.blogspot.com/2008/08/ryhdy-sukariksi.html


      • nälkään..

        heti kun kansalaiset lopettavat ruokkimasta sitä.

        Hyi helvetti mitä paskaa.


    • Ihmeissänsä

      Sinähän olet aina sanonut täällä (impivaara miehenä esiintyvänä) että Suomalaiset sos toimiston asiakkaat eivät ansaitse rahaansa mutta pakolaiset ansaitsevat. Joten ei tämä voi olla sinun viestisi edes.

      • on peloteltu

        kissanpennuksi.

        Yksikään Perussuomalainen ei ole ryssänkätyri...


      • paraatinikin?

        Itseltään Ironmikesiltä kun noinkin selväpäinen ja johdonmukainen aloitus on nähdäkseni jopa mahdoton saavutus.


      • Allah on omo
        paraatinikin? kirjoitti:

        Itseltään Ironmikesiltä kun noinkin selväpäinen ja johdonmukainen aloitus on nähdäkseni jopa mahdoton saavutus.

        Soini on pyylevä rahan perässä juoksija löysine mielipiteineen. Tarvitaan jyrkkää ja tiukkaa kaveria ala Halla-Aho.


    • Nebulo

      Eduskuntavaaleihin on kovin vähän aikaa. Odotettavissa taitaa olla kaikkien aikojen lässähdys. Halla-Aho on persoonana enempi tutkija- ja kirjoittajatyyppi kuin kauppakeskusten käsienpuristelija tai vangitseva puheiden pitäjä. Perussuomalaisten joukosta ei ole noussut todella näkyviä ns. tavallista kansaa edustavia henkilöitä. Alkaisi olla kiire, jos meinaavat...

      "Vanhat puolueet" tulevat porskuttamaan entiseen malliin. Siihen auttavat vanhat tutut vaalilupauset, joita suomalaiset vaaleista toiseen uskovat.

    • 5

      Jätkä oli aikoinaan niin EU vastaista niin EU vastaista että, kuitenkin tällä hetkellä istuu EU:ssa MEP:inä.
      Taitaa olla aivan sama ketä äänestää, poliitikot pettää aina.

      • Allah-0ha

        Brysselistä saa hyvää ruokaa. EU kriitikko ei niissä varmaankaan käy.....


      • Kusela Pieree

        Näin on. Itsekään en luota yhtään politiikoihin.Kieroja valehtelijoita ovat minusta ja tekevät vaikka mitä,että saavat itselleen rahaa ja valtaa.Kansalaisia kyllä kytätään ja valvotaan.Mutta kukas valvoo politiikkoja jotka tekee vaikka mitä.Minusta koko eduskunta on isoa teatteria vain.Sitä paitsi ei ole enään Suomea.Siis itsenäistä Suomea.Ollaan kusetus EU:n kansalaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1208
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      118
      1057
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      130
      940
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      297
      755
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      676
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe