Taas laivakaappaus

Tuleeko Afrikan kaappareista samanlainen riesa kuin natsisaksasta. Aikansa odotellaan ja hyssytellään että jos se siitä... Mutta kuitenkin asiat menevät kokoajan huonompaan suuntaan. Tarvitaanko uusi Normandian maihinnousu, ennen kuin kaappaukset loppuvat.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on kaikessa yksinkertaisuudessaan EUn ja muiden suurvaltojen harrastama liikakalastus Afrikan vesillä!
EU on pakottanut kalastajat ja kalastuksesta riippuvaiset ihmiset pakenemaan EUn aiheuttamaa nälänhätää EUhun!!!!

EU on SYVÄLTÄ PERSEESTÄ!

Äänestä
  • Ota selvää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


otagtrfer kirjoitti:

Tuleeko Afrikan kaappareista samanlainen riesa kuin natsisaksasta. Aikansa odotellaan ja hyssytellään että jos se siitä... Mutta kuitenkin asiat menevät kokoajan huonompaan suuntaan. Tarvitaanko uusi Normandian maihinnousu, ennen kuin kaappaukset loppuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu