Mikä on Uudenmaan paras kaupunki asua? Viihtyisin ja silleen leppoisa, tai kertokaa risut ja ruusut mitä tiedätte. Jos pitäisi valita näistä: Helsinki, Järvenpää, Kerava ja Vantaa.
Uudenmaan paras kaupunki?
4
652
Vastaukset
- mutta vain
tietyt osat Helsinkiä-
Jos haluat nähdä slummin,tule Malminkartanoon.
Varsinkin aseman seutu ja "tori" roskaväen vallassa, kaikki paikat töhritty eikä poliisi tee mitään vaikka kameroita on joka paikassa. Ketä kiinnostaa slummit, ei edes poliisia.
Kyllähän sen nyt ymmärtää, jos isä on juoppo ja äiti juoppohuora,niin mitä jälkikasvusta tulee...
Joo, ei lähiöitä kuin korkeintaan väliaikaisesti. Nämä on luusereille.
Krunikka on paras... - Liivio
Raasepori ja sen keskusta Tammisaari vaikuttaa sellaiselta. Väärinkäsitysten välttämiseksi totean, etten ole raaseporilainen, mutta näkemykseni olen kertonut.
- Oskari.
Karkkila on kaikista paras.
- Hyvinkää tuppukylä
Täällä se korruptio toimii kaupungin johtajan/virkamiesten keskuudessa todella hyvin.Niin ja onhan meillä viellä puheenjohtajana Tapani Yli-saunamäki Nova Groupista, kokenut hoitelemaan asioita rehellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343473- 623062
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I652653Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk342547Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve812112Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851909Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191875Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911702Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063