Illuminati, Lady Gaga, M. Jackson

Lady Gagan musiikkivideo Telephone on täynnä Illuminati-symboliikkaa. Käydään videota hieman läpi. Linkki videoon löytyy viestin lopusta. Katso vaikka ensin video ja yritä löytää mahdollisimman monta viittausta.

Heti alussa on vihjaus USA:ssa oleviin FEMA-keskitysleireihin: Video alkaa esittelemällä piikkilangalla aidattua vankilaa. Nämä FEMA-keskitysleirit otetaan käyttöön viimeistään jos tilanne USA:ssa riistäytyy eliitin hallinnasta tai kun eliitti on ensin lavastanut jonkin katastrofin. Poikkeustila eli martial law otetaan myös käyttöön joka toisi armeijan USA:n kaduille.

Mielenkiintoisin kohta musiikkivideossa oli ylivoimaisesti kohdassa 4:28: Lady Gaga tekee kädellään 666-käsimerkin joka viittaa Illuminatiin. Heti sen jälkeen hän tekee nopean tanssiliikkeen ja äännähdyksen jotka matkivat Michael Jacksonia. Tämä oli mielestäni suora viesti että Illuminati murhasi Michael Jacksonin.

LaToya Jackson: Michael murhattiin
http://www.aamulehti.fi/teema/michaeljackson/latoya-jackson-michael-murhattiin/149564

Kuolemansyyntutkija: Jackson surmattiin
http://www.aamulehti.fi/teema/michaeljackson/kuolemansyyntutkija-jackson-surmattiin/153982

Videon kohdassa 4:55 auton peruutuspeilistä roikkuu kaksi noppaa jotka osoittavat kameran suuntaan silmäluvut 3 ja 6. Kolme kertaa kuusi = 666.

Kohdassa 6:03 on pitkä osio, jossa viitataan elintarvikkeisiin ja muuhun ruokaan joka on täynnä myrkyllisiä ja keinotekoisia, teollisia aineita kuten keinotekoisia makeutusaineita (aspartaamia) ja jotka tappavat ihmisiä pitkällä aikavälillä esimerkiksi aiheuttamalla syöpiä. Myrkyllinen ruoka palvelee eliitin väestönvähennysagendaa. Videossa Lady Gaga esittää tarjoilijaa joka tuo pöytään ruokaa jota mies maistaa ja kuolee heti. Lady Gagan toinen silmä on peitetty hiuskiharalla jolloin vain yksi silmä näkyy joka viittaa Illuminatin "kaiken näkevään silmään". Eli Lady Gaga symboloi Illuminatia joka tarjoilee pöytiimme joka päivä myrkyllisen annoksen elintarvikkeita.

Kohdassa 8:10 Lady Gaga, Beyonce ja muut tanssijat ottavat omista kurkuistaan kuristusotteen ja ympäröivät toisen silmänsä 666-käsimerkillä. Jälleen tämä toisen silmän "merkkaaminen" viittaa Illuminatin "kaiken näkevään silmään". Tämä "kaiken näkevä silmä" löytyy myös USA:n yhden dollarin setelistä.

Kohdassa 8:30 Lady Gaga on pukeutunut leopardikuvioiseen pukuun. Luin jostain että leopardikuvio on yksi Illuminatin symboleista?

Kohdassa 8:46, kolmion muotoinen puu, viittaus Illuminatin pyramidi-symboliin?

Kohdassa 9:04, Lady Gagan toinen silmä on jälleen peitetty hiuskiharalla = Illuminatin kaiken näkevä silmä.

Kohdassa 9:20 kuva sulkeutuu jonkin symbolin muodossa joka on muistaakseni myös Illuminatin symboli, jos joku tietää niin kertokaa.

Lady Gaga: Telephone
http://www.youtube.com/watch?v=GQ95z6ywcBY

8

4404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NWO = 666

      Tuohon viittaukseen Michael Jacksoniin, niin videossa kun Gaga päästetään vankilasta, vanginvartija sanoo hänelle:
      "its your lucky day, some idiot, bail you out.."

      Viittaus, että illuminati "bail outtaa", hommaa vapaaksi heidän työkalunsa?

      Tuossa kohdalla 4.31. tuo illuminatin käskyläinen tai orja, lady Gaga tekee todella tällaisen merkin.
      http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.pitbullregistry.com/images/ok hand symbol.jpg&imgrefurl=http://www.davi...

      Videossa todella massiivista symboliikkaa, sekä video on täynnä väkivaltaa, sekä demoralisoivaa pukeutumista, hieno roolimalli nuorille todella.

      Lagy Gaga on monen nuoren tytön, naisen alun idoli.

      Lady Gaga tavannut hänet, josta sanotaan, että he eivät ole ihmisiä.
      http://www.iltalehti.fi/viihde/2009120810743692_vi.shtml

      Asiasta toiseen, Facebook on yksi NWO:n luomus, eli nyt kannustetaan jokaista kuulumaan Facebookiin.
      Helsingin Sanomatkin ylisti Facebookia ja sen "porkkanamafia" ryhmää, joka taistelee ilmastonmuutosta vastaan.
      Kovin sopivaa Hesarilta, kun tietää minkä agendaa se ajaa.

      En sano Facebookista mitään pahaa sinänsä, mutta kovin ollaan ynnäämässä tämä "yhteisöllisyys" ja Facebook yhteen, vaikka niillä ei ole mitään tekemistä keskenään.

    • vapaamaalari

      Alussa näkyy taloja, ne on varmaan MUURATTU!
      Videon ohjaaja on Jonas Åkerlund. Kiinnittäkää huomio kirjaimeen Å Eiffeltorni vai pyramidi silmällä.
      Kohdassa 4:57 nopassa silmäluvut 3 4 6 2 nuo kun laskee yhteen ja kertoo 44 saadaan 666
      5:14 Limumkissa on KANA=Lintuinfluenssa, eiku saatana sentään, olikse illujen hommia vai pelkästään toi sikainfluenssa.

    • Juha8866

      Bullshitttiä koko paska...

    • FEMAaJoVuodesta2007

      Huomatkaa mitenkä tässä oltiin viemässä väkeä FEMAlle jo 2010.

      Edelleen siellä ei ketään ole.

    • >>Videon kohdassa 4:55 auton peruutuspeilistä roikkuu kaksi noppaa jotka osoittavat kameran suuntaan silmäluvut 3 ja 6. Kolme kertaa kuusi = 666.<<
      Tässä nyt salkkarin laskuoppi kusee ja pahasti (kuinkas muuten?).
      3 x 6 = 18 tietysti.
      Ellet usko, kokeile kotona vaikka taskulaskimella...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      163
      10495
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      87
      7465
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7367
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7336
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      22
      7291
    6. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      42
      7259
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6652
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6486
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5720
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5505
    Aihe