Onko Lohjan lähellä ns varamummolaa? Lapsen ainoa mummo ja pappa tykkäävät enemmän läträtä viinan kanssa kuin lapsenlapsensa.
Vastaukset 3
- y67urtr
Taitaapi olla periytyvää.
Kannattaa lopetaa ennen kuin tulee ongelmaa, sitä ei pelasta vara mummot eikä vara vaarit.
Jos on lapsen tehnyt kyllä se on itse hoidettava, eikä muille lykättävä.
Se vähän tarkoittaa sitä että ois aika aikuistua eikä huudella apua vanhemmiltaan.- tiukula
Ajatukseni kyllä oli, että lapsi saisi muun aikuisen ihmisen seuraa ja kanssakäymistä kuin omien vanhempien pelkästään. Ja viinalla läträävät ovat mieheni, omani ei ole enää elossa. Olen kuullut että jossain Lohjan alueella tomii ns. elämys-mummola, kokemuksia?
- Tukea
Lohjan Vaanilassa on toukokuussa avaututuva Varamummola. Netistä löytyy yhteystiedot ja kerrotaan mummolasta. Rauhallisella paikalla ja lähellä luontoa sijaitseva mummola pupuineen ja kanoineen on varmasti hyvä paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341447
- 901288
- 81766
- 28707
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11700- 19565
- 47553
- 34536
- 45530
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115519