Oi kun ihana uutinen ja ihana koira :) On nekin vain viisaita olentoja...
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2042748&pos=no-tu
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2042748&pos=no-tu
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Koulutettu Rottweileri koira toimi oikein vaistonsa mukaisesti ja suojeli emäntäänsä HYVÄ JAKE. Hyvä esimerkki tervepäisestä koirasta, että niitäkin on olemassa. Ei kaikki ole koirat ole ymmärtämättömien koiraomistajien pilaamia tai hulluiksi tekemiä väärällä koulutuksella.
Kun rotikan kouluttaa oikein ja johdonmukaisesti, siitä tulee upea lemmikki ja isäntänsä/emäntänsä turva.
Hyvä Jake!
Tuolla kun luki noita turkistarhaajien kommentteja, niin tämä uutinen tuntuu toduuden vääristelyltä.
Vai voisko olla että viisauden raja on koiran ja ketun välissä.
alkeellinen elukka.. 2001 31.12 aamulla klo. 6 hyökkäsi vaan ensin mun 44 kg. painavan uros Boxerin kimppuun, ja sen jälkeen puti mun oikeen kämmenen läpi hampaat.. Sussari tai Doobermanni, ei niin tyhmä alkeellinen koita, kuin Rottis.. Vaarallinen koira esm Naisella, saatta alkaa pomoksi milloin vaan...
Ei se ole rodun eikä koiran vika, jos se hyökkää se on omistajan ja kouluttajan väärän toiminnan tulos. Pois lukien koiran joku sairaudesta johtuva agressio käytös. Ei se ala "milloin vain pomoksi" virhe on jo silloin tehty koiran koulutuksessa ja isäntä suhteessa ajat sitten.
Sellaisia ne
tiedä koirista mitään, joten oleppa taas ihan hiljaa.
Tiedat, etta, rakastat, Tibet, Mastif, koiríani. "Salut" Ja, todellakin, olet, silloin, "Turvallisin, mielin, aina, kulkiessasi" Salut. Ja, kotona, ollessamme, Mastiffit, vahtivat, edustaamme. "Salut"
Sisimmässään kaikki koirat ovat samanlaisia. Kasvatuksesta riippuu, millainen siitä tulee.
Kaikista ihmisistä EI OLE koiran omistajaksi ja kouluttajaksi.
Kylla, tiedat, etta, "Rodun,jalostus,on pilannut,useita, maineikkaitakin, koira,rotuja" Joop. Niin, Rotwailer, ehka, eniten. "Salut"
suomalainen rotu on jalostunut
hiljaa maakuopasta serkkuun asti
lisäväriä toi mudan väri ja paskan haistelu iltahämärissä
tuloksena suomalaisen rodunjalostuksen kultainen sonni ja lehmä
jotka märehtivät jonninjoutavia kierrättäen sisukaluissaan samaa paskaa tuhat kertaa
Olet, jallen, "Ilmaissut, syvan, vihasi, Suomalaisuutta, kohtaan" Salut. Ja, todellakin, olet, viela, kohtaava, oman, "Tuomio,paivasi" Salut. Vaikka, olet, muka, kunnioitettu, "Korkeimman, Oikeuden, Tuomari, Mikko, Ylipoti" Salut.
Ja, todellakin, syyllistyt, jatkuvasti, "Oikeuden, pilkkaamiseen" Salut. Jo, pelkastaan, "Asenteesi, ja tekojesi, vuoksi" Suomalaisuutta, kohtaan. "Salut"
Mitä vittua!? Laiton mamu sai neljä vuotta kakkua =O "Paljonkohan" olisi tullut suomessa??
Koira lopetettu ja raiskaaja saanut kulttuurimitallin suurenmoisesta suorituksesta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1481540
Pitipäs kaivaa kaukaa tämä juttu. Tuo oli 28.1.2008 sattunut tapaus ei uusi Uutinen.
Koira on rauhallinen ja fiksu eläin jos sille ei mene vittuilemaan ja sen kouluttaa kunnolla.
Useimmat ihmiset ei vaan osaa koiriaan kouluttaa ja siks niistä tuleeki tappokoneita, onneks suurin osa heistä hommaakin vain kissan kokoisen koiran.
"Brittiläinen oikeusistuin tuomitsi raiskausta yrittäneen laittoman maahanmuuttajan neljäksi vuodeksi vankeuteen. " ja suomessa annettais vaan lisää rahaa ja maksusitoomuksia kaikkeen turhaan paskaan, vaikka suomalaiset ei saa niitä muutenkaan!
PALKINNOKSI PITÄÄ ANTAA SISÄFILETTÄ.
Pitää vielä päättää, eläimen vai ...
Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !! Buuaahh !!