Maanpakoon

terve,

ihan vaan uteliaisuuden takia kysyn että jos lähte inttiä ja sivari pakoon ulkomaille niin milloin on turvallista palata takaisin suomeen taas?
2282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

akl.fi

Tuolta selviää asiaan tarvittavat tiedot. Muistaakseni 5-6 vuotta pitäisi olla poissa. Tai jopa siihen 30v asti.

Äänestä

Hanki nyt se työ tai opiskelupaikka sieltä suunnittelemastasi kohdemaasta ensin. Miksi heittäisit aikaasi hukkaan notkumalla jossakin pakolaiskeskuksessa kuten tämä TV:ssä taanoin haastateltu sankari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4w63eyr45y6 kirjoitti:

terve,

ihan vaan uteliaisuuden takia kysyn että jos lähte inttiä ja sivari pakoon ulkomaille niin milloin on turvallista palata takaisin suomeen taas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu