Emppu jatkaa hyvin mielin ja vatsoin yhä innokkaana PurinaOnen naudanliha raksuja. Janin tekee niitä kamalasti mieli, mutta en uskalla antaa enää, kumpa olisi ollut puoliksi nuo pussit näille 3 naudanlihaa ja 3 kana-juttua, niin olisi Janikin voinut jatkaa herkuttelua uudella Purinalla vielä. Nyt se saa surkeana tuijottaa, kun Emppu vetelee niitä napaansa :(
Melkeen protestoin.
4
297
Vastaukset
- tofuliini
jospa saisit vaihdettua, kun noin huonot kokemukset toisella kisulla?Onhan tässä vielä pari viikkoa testiaikaa..
kysäise?Ei saa enää vaihdettua ja hankalaahan se on alkaa itse postittamaan takaisin noita 3 pussia... luulisi, että näillä *Purinoilla* olisi varaa (jos ovat reiluja) vaikka lähettää 3 kanapussia meille testiin, koska ne takuulla sopii varmasti Janillekin. Olen tosiaan nyt antanut tuota naudanlihaa vielä siitä kauheasta kokemuksesta huolimatta Janille, mutta ihan vain semmoisen puoli ruokalusikallista kerralla ja vain nyt 2 kertaa päivässä, että sillä säilyisi edes mieli hyvänä, kun toinen rempseesti pistelee niitä poskeensa. Uskon että nämä *Purinalaiset* käy täällä tutkailemassa meidän juttuja, jotta mahdollisuus olisi heillä korjata tuo asia meidän kohdalta, jos vain haluavat.
- dhfhhfhfhfhsshsh
EvilCat kirjoitti:
Ei saa enää vaihdettua ja hankalaahan se on alkaa itse postittamaan takaisin noita 3 pussia... luulisi, että näillä *Purinoilla* olisi varaa (jos ovat reiluja) vaikka lähettää 3 kanapussia meille testiin, koska ne takuulla sopii varmasti Janillekin. Olen tosiaan nyt antanut tuota naudanlihaa vielä siitä kauheasta kokemuksesta huolimatta Janille, mutta ihan vain semmoisen puoli ruokalusikallista kerralla ja vain nyt 2 kertaa päivässä, että sillä säilyisi edes mieli hyvänä, kun toinen rempseesti pistelee niitä poskeensa. Uskon että nämä *Purinalaiset* käy täällä tutkailemassa meidän juttuja, jotta mahdollisuus olisi heillä korjata tuo asia meidän kohdalta, jos vain haluavat.
Melkeen protestoin,melkeen en.Mitä se melkeen teet melkeen.Pitäs melkeen tässä kirjottaa jotain melkeen.Melkeen meinaan kirjottaa melkeen,melkeen meinaan lopettaa,ainakin melkeen.
- Erkk0
dhfhhfhfhfhsshsh kirjoitti:
Melkeen protestoin,melkeen en.Mitä se melkeen teet melkeen.Pitäs melkeen tässä kirjottaa jotain melkeen.Melkeen meinaan kirjottaa melkeen,melkeen meinaan lopettaa,ainakin melkeen.
Siinä sitä taas on joku keltä aivot jääneet saamatta silloin kun niitä oli jaossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294994Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2214793Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1564788Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194590Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133680Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32158- 661687
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241604- 1991315
