TeleFinlandin mokkula, huawei E1762 ei asennu niin kuin pitäisi. Kone ilmoittaa, että laitteen ohjainohjelmistoa ei voitu asentaa. Pyydä laitteen asennusapua laitteen valmistajalta.
Ja TeleFinlandin asiakaspalvelusta ei tietysti ole mitään apua. Käskivät etsimään tikulle ajureita netistä. Vaan enpä löydä. Huawein sivulta yritin etsiä, mutta en vain onnistu löytämään. Kone HP Pavillon kannettava ja käyttöjärjestelmä vista.
Osaisiko kukaan neuvoa mitä tehdä?
Nettitikun asennus vistaan ei onnistu
7
1838
Vastaukset
- hubuhubu
tossa on ainakin windows 7lle en tiiä toimiiko vistassa van eihän ne nyt kovin erillaisia ole kokeilla voi aina
http://idownloadstream.com/download.php?file=huawei e1762 drivers windows 7 free dowload- Ongelmana Huawei
Kiitos! Miten tuon linkin käyttäminen tapahtuu. Kyselee kirjautumista ja sen jälkeen näyttää, että palvelusta pitää maksaa jotakin... Ei ymmärrä... :)
- riipazka
Ongelmana Huawei kirjoitti:
Kiitos! Miten tuon linkin käyttäminen tapahtuu. Kyselee kirjautumista ja sen jälkeen näyttää, että palvelusta pitää maksaa jotakin... Ei ymmärrä... :)
Muuten, F-Secure alkoi välittömästi kiljumaan virusvaroitusta tuolle sivulle mentäessä, että ehkä on parempi ettet saanutkaan toimimaan. Sellasta tällä kertaa.
- Ongelmana huawei
riipazka kirjoitti:
Muuten, F-Secure alkoi välittömästi kiljumaan virusvaroitusta tuolle sivulle mentäessä, että ehkä on parempi ettet saanutkaan toimimaan. Sellasta tällä kertaa.
Telefinlandin asiakaspalvelu ilmoitti nyt, ettei tämä nettitikku tarvitse mitään ajureita. Vika on kuulemma minun koneessani kun tikku ei asennu oikein/kokonaan. Koneeni estää asennuksen.
Mistähän päin tuollaista nyt sitten voisi alkaa selvittelemään? Minulla on ollut USB-asemissa tulostinta, hiirtä ja muistitikkuja. Ne ovat kyllä toimineet, eikä kone tähän asti ole estänyt mitään asennuksia... - Tyrmistynyt.
Ongelmana huawei kirjoitti:
Telefinlandin asiakaspalvelu ilmoitti nyt, ettei tämä nettitikku tarvitse mitään ajureita. Vika on kuulemma minun koneessani kun tikku ei asennu oikein/kokonaan. Koneeni estää asennuksen.
Mistähän päin tuollaista nyt sitten voisi alkaa selvittelemään? Minulla on ollut USB-asemissa tulostinta, hiirtä ja muistitikkuja. Ne ovat kyllä toimineet, eikä kone tähän asti ole estänyt mitään asennuksia...On se vaan kummallinen tikku, kun todella tikusta en löytänyt ajureita, kun kaikki purin ulos, mitä se sisälsi! Kuitenkin tietokone niitä pyytää! Kyllä yksi ammattilainen Suomesta pitäisi edes löytyä, joka osaisi vastata.
- Tittinekku
Vaihtoivat TeleFinlandilla uuteen parempaan tikkuun, mutta ongelma vain jatkuu. Mistään ei tunnu löytyvän apua. Netin sivu valmistajallekin löytyi, mutta se on suljettu, perin omituista.
- okuhköjh
... mitä urpoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621117Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661077- 471012
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373999Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153902Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717837- 88812
Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182790Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu105699Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka49697