TeleFinlandin mokkula, huawei E1762 ei asennu niin kuin pitäisi. Kone ilmoittaa, että laitteen ohjainohjelmistoa ei voitu asentaa. Pyydä laitteen asennusapua laitteen valmistajalta.
Ja TeleFinlandin asiakaspalvelusta ei tietysti ole mitään apua. Käskivät etsimään tikulle ajureita netistä. Vaan enpä löydä. Huawein sivulta yritin etsiä, mutta en vain onnistu löytämään. Kone HP Pavillon kannettava ja käyttöjärjestelmä vista.
Osaisiko kukaan neuvoa mitä tehdä?
Nettitikun asennus vistaan ei onnistu
7
1846
Vastaukset 7
- hubuhubu
tossa on ainakin windows 7lle en tiiä toimiiko vistassa van eihän ne nyt kovin erillaisia ole kokeilla voi aina
http://idownloadstream.com/download.php?file=huawei e1762 drivers windows 7 free dowload- Ongelmana Huawei
Kiitos! Miten tuon linkin käyttäminen tapahtuu. Kyselee kirjautumista ja sen jälkeen näyttää, että palvelusta pitää maksaa jotakin... Ei ymmärrä... :)
- riipazka
Ongelmana Huawei kirjoitti:
Kiitos! Miten tuon linkin käyttäminen tapahtuu. Kyselee kirjautumista ja sen jälkeen näyttää, että palvelusta pitää maksaa jotakin... Ei ymmärrä... :)
Muuten, F-Secure alkoi välittömästi kiljumaan virusvaroitusta tuolle sivulle mentäessä, että ehkä on parempi ettet saanutkaan toimimaan. Sellasta tällä kertaa.
- Ongelmana huawei
riipazka kirjoitti:
Muuten, F-Secure alkoi välittömästi kiljumaan virusvaroitusta tuolle sivulle mentäessä, että ehkä on parempi ettet saanutkaan toimimaan. Sellasta tällä kertaa.
Telefinlandin asiakaspalvelu ilmoitti nyt, ettei tämä nettitikku tarvitse mitään ajureita. Vika on kuulemma minun koneessani kun tikku ei asennu oikein/kokonaan. Koneeni estää asennuksen.
Mistähän päin tuollaista nyt sitten voisi alkaa selvittelemään? Minulla on ollut USB-asemissa tulostinta, hiirtä ja muistitikkuja. Ne ovat kyllä toimineet, eikä kone tähän asti ole estänyt mitään asennuksia... - Tyrmistynyt.
Ongelmana huawei kirjoitti:
Telefinlandin asiakaspalvelu ilmoitti nyt, ettei tämä nettitikku tarvitse mitään ajureita. Vika on kuulemma minun koneessani kun tikku ei asennu oikein/kokonaan. Koneeni estää asennuksen.
Mistähän päin tuollaista nyt sitten voisi alkaa selvittelemään? Minulla on ollut USB-asemissa tulostinta, hiirtä ja muistitikkuja. Ne ovat kyllä toimineet, eikä kone tähän asti ole estänyt mitään asennuksia...On se vaan kummallinen tikku, kun todella tikusta en löytänyt ajureita, kun kaikki purin ulos, mitä se sisälsi! Kuitenkin tietokone niitä pyytää! Kyllä yksi ammattilainen Suomesta pitäisi edes löytyä, joka osaisi vastata.
- Tittinekku
Vaihtoivat TeleFinlandilla uuteen parempaan tikkuun, mutta ongelma vain jatkuu. Mistään ei tunnu löytyvän apua. Netin sivu valmistajallekin löytyi, mutta se on suljettu, perin omituista.
- okuhköjh
... mitä urpoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.491268Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt13995- 93967
- 77663
- 37658
- 26441
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53430Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15419- 23417
Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30413