Hei kun Heinäluoma pääsi ykkösremmiin alkoi tapahtua. Nyt on ahtaajat lakossa ja ei kauaakaan kun tulee tukilakkoja Heinäluoman määräyksellä. Satoja miljoonia euroja per päivä maksava lakko on SDP:n masinoima tuote siitä ei ole kahta sanaa. Profiilin nosto on kyseessä, jokainen joka on Urpilaisen nähnyt rämpivän alenevien kannatuslukujen kanssa sen tietää , nyt täytyi ottaa Heinäluoma laittamaan ryhtiä liikkeeseen.
Lakothan tietävät työllisyyden entisestään heikentyvän, esim. Kone ilmoitti ykskantaan investoivansa ulkomaille kun ahtaajien lakkoa oli kulunut viikon verran, KIITTI PIRUSTI DEMARIT, suomalaiset kiittää. Kahden kuukauden opiskelun myötä 4500 euroa puhtaana käteen, demarien taito käyttää avainaloja härskisti Suomen kyykyttämiseen hakee vertaistaan, paperimiehetkin nyt näkevät miten omat koirat puree ja pirusti sattuu.
Lakothan tietävät työllisyyden entisestään heikentyvän, esim. Kone ilmoitti ykskantaan investoivansa ulkomaille kun ahtaajien lakkoa oli kulunut viikon verran, KIITTI PIRUSTI DEMARIT, suomalaiset kiittää. Kahden kuukauden opiskelun myötä 4500 euroa puhtaana käteen, demarien taito käyttää avainaloja härskisti Suomen kyykyttämiseen hakee vertaistaan, paperimiehetkin nyt näkevät miten omat koirat puree ja pirusti sattuu.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi ahtaajat suostuivat lakkoon? Saavatko he liitolta jotain lisäbonusta Suomen konkurssiin saattamisesta?Härskiä toimintaa,ei voi muuta sanoa. Ei tämä tuo sossuille vaalivoittoa,päinvastoin! Eivät suomalaiset voi olla niin tyhmiä.
Riviahtaaja ei tiedä mitään lakon taustoista tai tavoitteista. SAK hoidattaa Rädyllä TuPo-krapulaansa, kuten Haapasaarella aikaisemmin. Heinäluoma syyllistää hallitusta nuoteilla, jotka tietävät uusia lakkoja oppositiopolitiikan vaalikampanjan tukemiseksi. Räty on vain marionetti, joka nauttii esityksestä, sen hintaa ymmärtämättä.
Jos Rädyllä olisi jotain ryhtiä ja kunnioitusta edes "edustamiinsa" duunareihin, niin tuskin olisi yllyttänyt alamaisiaan hillumaan kännipäissään eduskuntatalon rappusille kaiken kansan näytille. Siinä toveri toinen toistaan tukien haistatteli työnantajille ilman asiallisempaa sanomaa.
Tuo porukkako käsittelee Suomesta vietäviä kauppatavaroita, ja tuotavia!
tilanteessa rikollista toimintaa.....
mahtava voima kun ollessaan oppositiossakin pyörittää Suomea.Demarit vie ,hallitus vikisee.
Mutta myös vaalit 2011 on lähellä ja maksaessaan kansa muistaa ja urpilaisen alahuuli on kuin pajatson kuppi vaali-iltana. Näin on näreet???
vahvat hartiat.Sen harteille voi panna kaikki yle.maksusta lähtien,niin ei tarvi Jyrkinkään itkeä televisiossa.Hallitushan on syntakeeton.
Jyrkipoika on kyllä tyhjentänyt valtion pajatson peruustellisesti ja pelaa jo velaksi jota Suomen kansa maksaa pitkään.
Saattaa olla. Ihmetyttää vaan kuinka kauan sak maksaa sdp kuluja? On se rakankierrätystä kun valtion budjetista maksetaan sak:lle. Kirtäähän se raha. Saattaisi sak:lla olla tulevaisuutta jos se olisi puolueeton.
Heinäluoma on ylempi SAK-toimitsija, ansioitunutkin, kuten nykyisestä asemasta voi huomata.
Heinäluoma on koulutettu ymmärtämään yhteiskuntaa ja kansantaloutta bilateraalisen kaupan, devalvoitavan markan ja tarveharkintaisten eduskuntavaalinäytösten tarpeisiin.
Retoriikassaan Heinäluoma sivuaa kyllä useinkin nykysemantiikkaa, mutta aikaan konkretisoinnin sijasta antaa sijaa myös Urpilaiselle. Tuomiojat ja muut toisinajatteliajat ovat olleet hiljaa jo pitkään.
Ymmärrettävää solidaarista vaikenemista.
Eero Heinäluoma ja Timo Räty ovat toimeksiantotavoitteiltaan jo selkeämmin samaohjeinen taistelupari.
Poikaparille "työnantaja" on kaksijakoinen käsite. Alkuosaa on kartettava, jälkiosaa on maksimoitava.
Kotkan satamaan Facebook-ahtaajia
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/03/1080860
kaikki duunarit ei ole ay väkeä. itsekkin olen ajatellut kysellä satamasta hommia kuhan kerkeän.
Suomella on niin heikko hallitus!
Demuthan sai kenkää jo aikoja sitten,.
jättää surken perinnön.
Kokoomus on hallitusvallassa sen takia, että huijasi äänestäjiä olevansa työväen puolue. Kokoomuksen politiikka tässä ostorahaporvarihallituksessa on ollut kaikkea muuta, kuin työväen puolesta.
Nytkin tämä Ben Zyskowicz peräänkuuluttaa kassakaappilakia ja lakia pakkosovinnosta kolmikannassa, kun tilanne rauhoittuu lakkorintamalla. Tämä sama työväen puolueen kokoomuksen Ben Zyskowicz kummeksuu myös laittomista lakoista langetettavia "naurettavan pieniä" sakkoja.
SAK on tyrmännyt Ben Zyskowiczin puheet tuoreeltaan. Niin kuin muistamme Paavo Väyrysen kassakaappisopimus tunnetaan, mutta mikäli Ben Zyskowiczista on kiinni, historiankirjoihin tulee myös merkintä Ben Zyskowiczin kassakaappilaista. Kyllähän työväenpuolue kokoomuksella on kaikki resurssit käytössä tämä kassakaapisopimuksen aikaansaamiseksi.
Ben Zyskowiczin kassakaappilaissa työministeriö tai valtakunnansovittelija valitsisi puolueettoman tahon - esimerkiksi sovintolautakunnan - joka ratkaisisi kiistan. Pakkosovintoa vaativan lakon kriteerit olisi määritelty erikseen laissa. Hänen mielestään laille olisi tarvetta jo sen takia, että yhteiskunta monimutkaistuu. Tietoverkkojen merkitys tulee entistä tärkeämmäksi, jolloin hyvin pieni avainryhmä voi käyttää kohtuuttomalla tavalla avainasemaansa hyväksi.
ELI KYLLÄ KOKOOMUSTA HIERTÄÄ SUOMEN TYÖVÄEN ASIAT!
Vaikea keksiä mitä yrität sanoa, mutta se tuli selväksi että demareita on tosi helppo vetää höplästä.