Tässä aivan uskomatonta videota USA:n telttakupungeista...... Surkeaa ! Mitenkähän paljon siellä kuolee ihmisiä koko ajan telttoihin, sairauksiin ja kylmyyteen. Tämä video on etelä-kaliforniasta, mutta pohjoisemmissakin osavaltioissa on näitä telttakaupunkeja.
http://www.youtube.com/watch?v=jmeHiFZUWtE
http://www.youtube.com/watch?v=jmeHiFZUWtE
Vastaukset 5
Vanhimmat
kansa on aina se kärsijäosapuoli.Lopettais nuo hallitusherrat ja presidentti
nuo ulkomaan asioiden "hoitamisen"ja siivoaisi omat rappuset ensin.
Näin se tahtoo olla joka maassa,hypätään koko ajan ulkomailla
ja omat asiat on retuperällä.
On vissiin helpompi hypätä koneeseen kun alkaa miettiä
miten oman maan kansalaisten hyvinvointia saataisiin
parannettua.
No, ne telttakaupungit tulevat pian Suomeenkin. Nykyinen tietyistä maista otettavien mamujen määrä, "perheiden"yhdistämissäädökset - virallistenkin arvioiden mukaan esim. jokaista otettua somalia kohti vähintään 3-4 "perheen"yhdistämistapausta, ja moninkertainen syntyvyys.
Mikään ei tätä enää pysäytä. Liian myöhäistä. Vaikka pantaisiin rajat niiltä kiinni heti, on syntyvyys aivan käsittämätön. (Toki se hidastaisi...)
meille tulee vielä kylmät oltavat, kesät pärjätään, mutta entäs talvet?
Kun kytkimme kehitysmaat mukaan tiiviisti talousjärjestelmiimme, on selvää, että kehitysmaiden olot tulevat myös meille. Rikkaus tasaantuu ja köyhyys tasaantuu. Siellä toiset ihmiset pääsevät luksuselämään ja täällä monin kertainen määrä ihmisiä joutuu kadulle. Kuten Intiassa, Kiinassa, Turkissa, Meksikossa, you name it.
Näin olen ajatellut vuodesta 95.
Emme voi asialle mitään.
Noi tulee käymään Suomessakin, koska jenkkien tavoin annamme pankkiirien temmeltää vapaasti.