http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Muukalaispelko ja seksuaalisuus kietoutuvat toisiinsa/HS20081214SI1MP02cpv
Helena Oikarinen-Jabai on siis jonkin tutkija, joka on sitä mieltä että rasismi kumpuaa pelosta mustan miehen seksuaalisuutta kohtaan, eli selkokielellä: rasistit pelkäävät että mamut vievät suomalaiset naiset.
Minua taas kiinnostaisi tietää että kuinka paljon mustan munan himo ohjaa suvaitsevaisten naisten maahanmuutto-kantoja? Nimestäkin kuulee että tutkijatar Oikarinen-Jabai ei ole valinnut puolisokseen suvaitsevaista suomalaista miestä vaan todennäköisesti afrikkalaisen machon. Kyllähän siiinä järki sumenee kun ratsastaa mustalla jöllillä yöt läpeensä. Jabai, Jabai!!! Helena huutaa kiihkon hetkellä.
Myös parilla Hesarin ja YLE:n nuorehkolla naistoimittajalla on selvästi vierasperäinen sukunimi normaalin suomalaisen etunimen jatkona, esim. Negus, Nalbantoglu.
Helena Oikarinen-Jabai
Taboooo
2
1465
Vastaukset
- jkfsdlfj
Onko suvaitsevaisten naisten suhteet tummiin miehiin tabu kun keskustelua ei synny? Liian arkaluontoinen aihe?
- Anonyymi
Oikarisen sukuseura kyrvähtäny?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611189- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että334668- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75576
- 56564