Tässä linkissä

opeista ja profeetoista. Hellintalaisten mediatyö tekee yhteistyötä näiden kanssa.
http://koti.phnet.fi/petripaavola/JDS oppi
6103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Helluntalaisten mediatyö tekee yhteistyötä näiden kanssa."

Tuosta en tiedä, mutta TV7:ssä esiintyy myös Joyce Meyer. TV7:ssä esiintyy monia amerikkalaisia monista eri piireistä, myös helluntailaisista.

Voisin väittää että jotkut Amerikassa olevista helluntaipiireistä toimivat eri tavalla kuin suomalaiset. Painopiste on joissakin seurakunnissa eri asioissa, voi myös olla opillisia eroja.

Äänestä

Paavola on yksi monista muista oppinsa tuojista eli edustaa ajatuksiensa tuomaa totuutta.Tämäkin tulee tietä tässä ajassa, etti usko asioita sellaisenaan. Moni on hairahtanuit uskomaan kaikki hänen kirjoituksensa.

Äänestä
  • Petri Paavola pääsee kirjoitustensa ja henkilökohtaisten näkemystensä kanssa vaikuttamaan juuri niin pitkälle kun Jumala sen sallii, ei yhtään pidemmälle. Kyllä Jumala omistaan huolen pitää, heistäkin jotka ovat erehtyneet uskomaan kaikki hänen kirjoituksensa viimeisenä totuutena.

    Snl.14:12
    Miehen mielestä on oikea monikin tie, joka lopulta on kuoleman tie.

    Äänestä

Kertokaapa selkeasti ja helposti ymmärrettävästi.

Onko Jumalan tahto uudestisyntyneitten sisarien ja veljien seurustella vapaasti keskenään. Siis veljet ja sisaret, jotka ovat sisällä eri puolueissa.

Jotenkin tämä aika on ihmeellistä, että oikein opetetaan ja kielletään ja pidetään Jumalan tahdon vastaisena tämä yhdentyminen.No, millä nimellä nyt sitä jokainen kutsuu ja ymmärtää.

PS.

Niin, kysymykseni liittyy vain epäsuorasti aloituksen aiheeseen, mutta totuus on, että tänä aikana on valtavasti "Jumalalta saatua" opetusta,- jotka aktivoivat sisarien ja veljien erkaantumista toisistaan,- vaikka Jeesus rukoili aivan päinvastaista tilaa.

On kokonaan kaksi eri asiaa, jos uskoville opetetaan vääristyneitä mielikuvia jostain alueesta eli opetuksella pyritään mielenuudistukseen,- mutta ei erkaantumalla toisista sisarista ja veljistä kuten aloittaja hehkuttaa.
Paremminkin näistä opettajista/seurakunnan hajoittajista tulisi ihmisten pidättäytyä erossa.Kaikki opetus,- joka yhdistää seurakuntaa/sisaria ja veljiä yli puolue rajojen,- on Jumalasta ja päinvastainen opetus on eksytystä.Ihmisiä on,- ja erikoisesti tänä aikana helpompi ohajta erilleen/seurakuntaa hajoittaen kuin yhdistymään eli toteuttamaan Mestarimme rukousta.

Äänestä
  • sinun puolue-sanaasi, mutta jos tarkoitat eri seurakuntia, niin mielestäni seurustelua ei estä mikään,
    jos molemmat uskovat Jeesukseen ja ovat uudestisyntyneitä ja uskovat Raamattuun, Jumalan Sanana.

    Eriasia ovat jehovat ja muut harhaanjohdetut, joita ei voi nimetä Jeesukseen uskoviksi - vai oletko sitämieltä
    että kaikkien seurakuntien tulisi yhdistyä..?

    Äänestä

Tutki ja näe jds oppi on toinen evankeliumi. Vedä ton jälkeen yhteenveto ja pysy totuuden puolella. Hylkää harhaopit ja harhaoppiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opetusta vääristä kirjoitti:

opeista ja profeetoista. Hellintalaisten mediatyö tekee yhteistyötä näiden kanssa.
http://koti.phnet.fi/petripaavola/JDS oppi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu