jossa ei ollut lakkoja eikä oikeutta lakkoilla. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031911319826_uu.shtml
Zysko kaipailee
Neuvostoliittoa
482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
bisnekset menee reisille,jos ei vienti vedä.
Lakko oikeuden voisi rajoittaa siihen, ettei lakon pääasiallinen tarkoitus ole kiristää lisää rahaa. Kaikista muista asioista voidaan lakkoila, jos työnantaja antaa siihen aihetta rikkomalla työehtosopimuksia.
Työsopimusta tehtäessä se palkka sovitaan eikä lakolla kiristämällä. Muutosturva ei edes kuulu työnantajalle, koska työsopimuksen päätyttyä työntekijä ei ole enään työnantajan holhouksen alaisena.
Olette, vetamassa, viimeisianne, Suomen, politiikassa, Ben, Zysko,witch,bitcin, tavoin. "Salut" Ja, todellakin, Ben, Zysko, on ehdottanut, asioiden, hoitoon, "Kassa,kaappi,lakia" jolloin, jokainen, tajuaa, etta, "Kassa,kaappia, sailytetaan, Kremlissa" Salut.