Eli mistä te naiset tiedätte minkä pitusia teidän äijillä on ollu, ette varmaankaa kesken panon alkanu mittanauhalla mittailee. Ja mitä sillä 20cm tekee ku ei uppoo moneenkaa pilluu 17cm enempää.
Ottaa päähä ku täällä levitellään "faktoja" vaikka asiasta oo mitään tietoa, toinen että mustalla valkosta pitempi...hah. Ja jos joku nainen tulee oikeesti saamaa jotai ~23cm ja sanoo että on parempi/nautinnollisempi ku perus 15-17cm nii miettikää uudestaa(tai sitte teijän pillut on venyvä ku verkkareiden vyötärö)ja mihin sitä ylimäärästä pituutta tarvii
Hei järki kätee
Ottaa päähä ku täällä levitellään "faktoja" vaikka asiasta oo mitään tietoa, toinen että mustalla valkosta pitempi...hah. Ja jos joku nainen tulee oikeesti saamaa jotai ~23cm ja sanoo että on parempi/nautinnollisempi ku perus 15-17cm nii miettikää uudestaa(tai sitte teijän pillut on venyvä ku verkkareiden vyötärö)ja mihin sitä ylimäärästä pituutta tarvii
Hei järki kätee
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tä ? Outo kysymys. No onhan noita mitattu... Ei tietty yhden illan jutuissa mittailla, mut aika monet parisuhtees olevat mittaa... On muuten ihan sama onko 15 vai 18cm, ei kolmel sentil oo mitään välii. Sit ehkä eri asia, jos vertaa 12- tai 22-senttistä...
itsekin olen ihmetellyt (olen siis nainen) että miten ne kaikki naiset, jotka ovat esim olleet isomunaisen kanssa YHDEN YÖN tietävät tarkat mitat?!? et varmaan ala siinä aamulla kyselemään että noh, minkäs pituinen ja paksuinen toi nyt oli, aattelin kertoa kavereille? vai mitä häh? salettiin arvailua, kumma kun netissäkin pitää anonyymisti valehdella, patologisia valehtelijoita naiset :) toki uskon, että jotkut parisuhteessa ovat huvikseen mitanneet, mutta muuten.. huh huh!
Ei sitä nyt aivan sentilleen pysty tietämään, mutta kyllä millilleen että millainen kalu miehellä vaikkei antaisikaan edes hänelle.
On ihan totta, että tarkkoja mittoja ei voi tietää ilman mittaamista, joten suurin osa naisten mittaarvioista on vain arvioita, eivät tarkka pituus.
Suuruusluokan voi silti arvioida melko helposti. Jos on mitannut yhdenkin peniksen, niin siihen voi verrata ihan omalla käsikopelolla, eli kuinka paljon siitä peniksestä suunnilleen jää kourien ulkopuolelle yms. Oman käden leveys on melko helppo mitata. Paksuuden kokoluokka saadaan myös ihan kouratuntumalla. Jos keskivertonaisella ei riitä sormen kullin ympäri, niin alkaa jo olemaan oikeasti paksu kulli.
Toinen tapa on ihan perinteinen kondomi. Suurin osa on pituudeltaan 185 - 190mm. Jos saa koko kondomin rullattua päälle, niin on vähintään luokkaa 20cm.