Ryhdyn kirjailijaksi.
Meinaan kirjoittaa Ateismin oppikirjan ja rikastua.
Uskovaisten on pakko ostaa opus jossa ei tietenkään ole mitään tekstiä mutta kun ne ovat niin vakuuttuneita että tällainen oppi on olemassa niin rahaa on pirusti luvassa tällaisella kirjalla ;)
Ateismin oppikirja.
11
189
Vastaukset
- J-la
hihhulit tekevät teorioita noita merkeistä--varsinkin mittoihin esim 666mm ja 66 raamatunkirjoitusten määrä ja pidä mainoslanseersu herätysteltoissa
- Jussi Pussi
.. ei ole oppi.
Sentakia hihulit juuri ostaisivat tällaisen kirjan.
Kuka muu ostaisi tyhjiä sivuja olevan opuksen?- maailmanparantajat
¤¤¤¤
- jv
zippo100 kirjoitti:
Sentakia hihulit juuri ostaisivat tällaisen kirjan.
Kuka muu ostaisi tyhjiä sivuja olevan opuksen?Ateismin ulkopuolisille sivut näyttäytyvät tyhjinä, mutta me ainoan oikean ateismin (AOA-ry) kannattajat oikeassa ateistisessa mielentilassa sivuja tutkiskellessamme löydämme sieltä aina uudelleen ja uudelleen Jullen olemassaolemattomuuden suuren todistuksen. Tosin on olemassa myöskin harhaoppeja ja kaikenlaisia Jullen eksytyksiä oikeasta opista, joten on syytä olla tarkkana. Me AOA:n viikoittasissa maanataikokouksissa aina meditoimme (vastaa rukousta) toivomme, ettei mikään vääränlainen ateismin haara meitä eksyttäisi, eikä varsinkaan uskonto.
Ja sitten me väiteltäisiin Ateismin oppikirjan "tulkinnoista" :p
- karisma
tuon sivulla 76 15 senttiä ylhäältä ja 7 senttiä vasemmasta laidasat olevan tyhjän alueen?
Minä näkisin siinä selkeästi valkeuden sillä mustaa on vain sivunumeroissa. :) karisma kirjoitti:
tuon sivulla 76 15 senttiä ylhäältä ja 7 senttiä vasemmasta laidasat olevan tyhjän alueen?
Minä näkisin siinä selkeästi valkeuden sillä mustaa on vain sivunumeroissa. :)Riippuu ihan missä kirjaa tutkit. Minulla se oli ihan musta ja sivunumeroita ei myöskään näkynyt (pimeässä) mutta vaikeaa sanoa oliko se silloin tyhjä :/ Mutta jos se on tyhjäksi kirjoitettu ja se on Ateismin oppikirjan totuus niin kyllä se pitää uskoa, vaikka pieni epäilys herää kyllä.
- luen kirjastossa
Tämä on testi! Ja seuraa muutama tyhjä sivu! Lopussa: tämä on ateismin viisaus - tyhjää!
En osta kirjaa!- Mäkin ostan
Kirjaa myydään vain muoviin suljettuna ja kirjastoille niin kovaan hintaan että sinne ei ilmesty luettavaksi.
Pakko sun vaan on ostaa jos siellä sittenkin olisi sitä tekstiä ;D
Jos aiot uskovilta nyhtää rahaa, niin ei todellakaan kannata kirjoittaa mitään älyllistä. Kirjoita vain heikkoa logiikkaa lyhyillä iskulauseilla, pari Raamatun jaetta sinne tänne ja muista pommittaa ehdollisella rakkaudella. Sitten joku enkelikuva pari sivun välein, niin saat hyvin täytettä.
Ja jos kirja-ala ei ole noususuhdanteinen, niin tee kuten Eric Cartman - kopioi rakkauslauluja ja korvaa sanoja Jeesuksilla ja Jumalilla. Esim. Celine Dionin "I want you to need me":
I want Jesus to be the face I see when I close my eyes
I want Jesus to be the touch I need every single night
I want Jesus to be my fantasy
And be my reality
And everything between
Alkuperäinen oli:
I want to be the face you see when you close your eyes
I want to be the touch you need every single night
I want to be your fantasy
And be your reality
And everything between
Uskovat ovat niin pirun typeriä etteivät he huomaa mitään ja vaikka huomaisivat, niin ei se heitä kiinnosta kaikkien kiksien parissa. He ovat suurimpia hedonisteja - jos jokin tuntuu hyvältä, sen on pakko oltava oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690
