Näitä vääriä

oppeja opetetaan

3

602

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älyhoi, älä jätä

      Mitä? Vapaa maa, sananvapaus, tasa-arvo...kaikkea tätä toitotetaan, kun perätään oikeutta itselle ja omille aatteille. On seksikanava ja kaikenlaista kohellusta sisältäviä kanavia, voi kysyä onko päätä onko häntää? Päättäjät, jopa kirkossa tekevät päätöksiä galluppien ja enemmistön mielipiteen mukaan, ei sen mukaan, mikä on oikein, reilua ja oikeudenmukaista ja kaikkien eduksi! Uskonnonvapaus Suomessa näyttää käsittävän kaikkien "ulkoa" tulevien uskontojen, henkiparantajien, akupunktioiden, vyöhyketerapioiden, intialaisten päähierontojen ja muiden "uskontojen ja uskomusten" vapautta Suomessa. On käsittämätöntä, että tämä "vapaus" ei koske enää oman maamme uskonto, uskovia kristittyjä, Jeesukseen uskovia ja parantamista Jeesuksen nimessä ja voimassa!!!! Edes uskonnonopetusta tai suvivirttä ei siedetä! Hei haloo, onko ketään kotona?
      akkauskin on vääristeltyä; kaikki pitää hyväksyä ja kaikkea pitää rakastaa miehen miestä ja naisen naista ja he vielä haluavat lapsia, täysin luonnon vastaista! Tai lasten tehtailu ostetulla spermalla, onko kukaan ajatellut tätä itsekästä rakkautta saada lapsi? Miltä tuntuu lapsesta ja tulevasta nuoresta, aikuisesta, joka etsii omia juuriaan, isäänsä...mitä tuskaa ja ahdistusta tuon ihmisen elämään vaikuttaa isättömyys ja olevien "vanhemien" itsekäsrakkaus, kokeeko tuo lapsi olevansa "oikeasti rakastettu". OIKEASSA JA TERVEESSÄ RAKKAUDESSA ON TURVALLISET RAJAT. ON SELKEÄ TIETO SIITÄ, MIKÄ ON OIKEIN JA MIKÄ ON VÄÄRIN. Monia vääriä profeettoja on maailmassa. Jumalan Sana on kuitenkin se ainoa lähde, josta löytyy terveen elämän rajat ja aito rakkaus. Ihminen, joka elää ja peilaa elämäänsä Jumalan Elävän Sanan valossa, tuntee olevansa hyväksytty, rakastettu, turvassa ja löytää oikeat rajat elämäänsä, joiden sisällä on hyvä ja turvallinen elää, ELÄVÄN JUMALAN RAKASTAMANA, HÄNEN YHTEYDESSÄÄN, olkoon ympärillä oleva elämä, kuinka sekopäistä ja pimeää tahansa. Herätkää!

      • Jumalan kaikista suurin lahja on ihmisen itsemääräämisoikeus, eikä kukaan saa loukata sitä.
        Amen


      • sillä juuri
        maagikko kirjoitti:

        Jumalan kaikista suurin lahja on ihmisen itsemääräämisoikeus, eikä kukaan saa loukata sitä.
        Amen

        tuo on juuri se synti ja tulos paholaisen ja ihmisen neuvottelusta.
        Ihmisen piti hallita koko luomakuntaa, mutta ei itseään, vaan muuttaa sielullinen elämänsä kuuliaisuuden kautta hengelliseksi.Ja lopulta kirkastua Jumalan kaltaisuuteen.
        Jonka sittemmin Jeesus teki maanpäälisen vaelluksensa aikana olemalla kuuliainen kaikessa kuolemaan saakka.Ja voi siksi ristinkuolemansa ja ylösnousemisensa voimalla antaa lahjaksi jokaiselle oman elämänsä, Jumalan tahdon mukaan, armosta lahjana.
        Tosin, kun saamme uudestisyntymässä tuon elämän,pelastuksen ja pyhityksen, lahjavanhurskauden, on meidän myös kasvettava pyhyydessä kuuliaisuuden kautta, sitä Jumala odottaa, kuuliaisuutta ja alamaisuutta ja johon Hän myös antaa voiman, jos vain tahdomme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      244
      10783
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      76
      2981
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2658
    4. 88
      2530
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2232
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2099
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1461
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      131
      1310
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      932
    Aihe