Suomen kansan enemmistö kiittää Jutta Urpilaisen ulostulosta, että jos tänne otetaan maahanmuuttajia, niin maassa maan tavalla. Porvarihallituksemme ja suurimpana syntipukkina RKP vihreät mukana vikisten ovat luoneet Suomeen maahanmuuttajille maailman parhaimmat oltavat muhkeinen gourmet-etuuksineen ja tämä ei ole oikein meitä suomalaisia veronmaksajia kohtaan - vallankaan meidän nuoria kohtaan.
Tämä ei ole oikein koska maatamme riivaa historiallisesti pahin nuorisotyöttömyys ja näiden aseman parantamiseksi tämä porvarihallitus on ristinyt kätensä ja painiskelee maahanmuuttajien työllistämisksymyksien parissa. Anni Sinnemäki ja Astrid Thors myhäilevät tyytyväisyyttään! Selityksiä selityksien perään kuullaan, että miten on satsattu Suomen nuorisotyöttömyyden torjuntaan, mutta tilastot kertovat kaikkea muuta - Suomessa nuoret voivat pahoin. Ne vähäisetkin työpaikat annetaan näille huonoa Suomen kieltä osaaville maahanmuuttajille, joiden työehtoja voidaan sitten polkea mennen tullen, kun nämä eivät osaa vieraassa maassa pitää puoliaan. Meidän omat nuoremme saa taistella saadakseen edes jonkunlaista työtä ei ammattiaan vastaavaa koskaan.
Tämä ei ole oikein koska maatamme riivaa historiallisesti pahin nuorisotyöttömyys ja näiden aseman parantamiseksi tämä porvarihallitus on ristinyt kätensä ja painiskelee maahanmuuttajien työllistämisksymyksien parissa. Anni Sinnemäki ja Astrid Thors myhäilevät tyytyväisyyttään! Selityksiä selityksien perään kuullaan, että miten on satsattu Suomen nuorisotyöttömyyden torjuntaan, mutta tilastot kertovat kaikkea muuta - Suomessa nuoret voivat pahoin. Ne vähäisetkin työpaikat annetaan näille huonoa Suomen kieltä osaaville maahanmuuttajille, joiden työehtoja voidaan sitten polkea mennen tullen, kun nämä eivät osaa vieraassa maassa pitää puoliaan. Meidän omat nuoremme saa taistella saadakseen edes jonkunlaista työtä ei ammattiaan vastaavaa koskaan.
Vastaukset 49
Vanhimmat
SAAPUI NEEKERIÄ JO SOSSUJEN AIKANA.EI TOSIN NIIN PALJON KUIN SIKAPORVARIHALLITUKSEN OLLESSA VALLASSA.
JUTALLE ON VARMAAN HERTTAISEN YHDENTEKEVÄÄ VAIKKA SUOMI HUKKUISI NIINSANOTTUUN MUTAVYÖRYYN,NYT OLLAAN SELKEÄSTI KALASTELEMASSA ÄÄNIÄ KUN VIHDOINKIN OLLAAN HUOMATTU SUOMALAISET EIVÄT HALUAKAAN KOLMANNEN MAAILMAN ELÄTTEJÄ JOUKKOONSA.
PORVAREILLEHEN NEEKERIT JA SANDAALIPRINSSIT OVAT PELKKÄ BISNES.
mamujen pitää noudattaa Suomen lakeja ja puhua suomea tai ruotsia ovat luonnollinen vaatimus meille suomalaisille, meidän pitäisi puhua jopa molempia kieliä, niin miksei sitten suomalaiksi pyrkiville. Hyvä, että hän sanoi sen ääneen.
Maassa maan tavalla on oikein ! Emme me suomalaisetkaan matkusta Egyptiin tai Venäjälle vaaatimaan, että siellä pitää olla samat arvot kuin Suomessa.
Kyllä niitä mummoja ja muuta sukua sitten piisaa, kun lähdetään tuolle tielle ettei käännytetä. Asioita pitää pohtia pidemmällä tähtäimellä, eikä jossitella kahden mummon kohdalla. Entäs ne jotka jo on kä-nnytetty ???
Suomessa ei oikeasti tarvita mamuja, TYÖVOIMAKSI, halpatyövoimaksi heitä tänne tuodaan. Mutta jo nykyisistä mamuista taitaa olla 30% työttömänä !
OIKEALLA KOULUTTAMISELLA OMAN MAAN NUORISTA saataisiin työvoimaa, helpommalla ja kannattavasti pitkäjänteisesti ajateltuna. Monia vuosia työttömänä oleva,ei enään pääse minnekkään töihin, eikä ehkä enää haluakkaan....
http://www.hs.fi/artikkeli/1135254843389?ref=rss
http://kalergisuunnitelma.blogspot.com/2009/11/kreivi-kalergin-suunnitelma.html
sdptä pahempaa mamuttaa saa hakea.
http://www.mikropc.net/kaikki_uutiset/article385309.ece?s=r&wtm=mikropc/-16032010
Totta uutisessa on se, että maahanmuuttopolitiikassa ON epäonnistuttu, ja suomeen on luotu maahanmuuttajaväestöpohja jonka rooli vitsausten patana tulee kaiken aikaa vain kasvamaan. Mutta ONKO SDP aikeissa korjata linjassaan yhtäkään virhettään asian suhteen?
On erittäin varmaa että EI
SDP vain tekee populistipuolueena sen, minkä se on tottunut tekemään. Yrittää käyttää kansan oikeutettua kyllästymistä hallituksen suomalaisiin kohdistuvaan kansanmurhapolitiikkaan omaksi hyödykseen esiintymällä tulevissa vaaleissa muka "maahanmuuttokriittisenä" puolueena, vaikka SDP:n linja jo aivan hyvin tiedetään.
Urpolainen on osoittautunut aivan tyhjäksi tynnyriksi. Ruotsinopettajani sanoi aikoinaan, että "tumma tunnor bullrar mest" (tyhjät tynnyrit kolisevat eniten) - ja Urpolaisen kohdalla se kyllä pitää paikkansa.
Ääntä lähtee, naama punaisena haukutaan muita poliittisia ryhmiä, erityisesti Kokoomusta, puheen sisältö apinoidaan muilta ryhmiltä. Tällä hetkellä Persut ovat kova sana. He, kun tulevat olemaan ek-vaaleissa voittajajoukkue, niin kyllä nyt kelpaa.... Toisaalta, kansa on kyllä jo nyt sen verran fiksuuntunut, että huomaa demarien kusetuksen eikä tosiaankaan anna ääntään demareille, ei nyt eikä tulevaisuudessa.
Toivottavasti Suomen kansa ei sentään niin alas ole vajonnut, että äänestäisi persut tulevissa vaaleissa voittoon. Sitten alkaisi kantasuomalaisten maastapako ja kuka meidät ottaisi vastaan, jos muualla ollaan yhtä maahanmuuttovastaisia kuin juntit armaassa kotimaassamme.
Demarit järkevine arvoineen tulevaan hallitukseen! SDP ei ole maahanmuuttokriittinen puolue, vaan päinvastoin hallitun maahanmuuton kannalla. Maassa maan tavalla tarkoittaa sitä, että ulkomaalaisten työehtoja ei poljeta, vaan että heihin sovelletaan suomalaisia lakeja/sopimuksia.
Mielenterveyden keskusliiton puheenjohtaja Pekka Sauri on huolissaan siitä, että itsemurhien määrän lasku on pysähtynyt. Sauri huomauttaa, että Suomessa tehdään noin kolme itsemurhaa joka päivä. Joka toinen päivä tekee yli 65-vuotias itsemurhan.
Pekka Saurin mielestä Suomessa on käynnistettävä valtioneuvoston periaatepäätöksellä uusi kansallinen itsemurhien ehkäisyprojekti. Työhön tarvitaan psykiatrian asiantuntijoiden lisäksi median, sosiaalityön sekä erityisesti potilas- ja omaisjärjestöjen asiantuntemusta.
Pekka Saurin mielestä itsemurhaluvut on painettavissa alas ja hänen mielestään vieläkin on vallalla virheellinen käsitys, että itsemurhasta puhuva ei toteuta aikomuksiaan. Kaikkiin itsemurhauhkauksiin tulee suhtautua vakavasti. Itsemurha on hätähuuto, epätoivoinen ratkaisuyritys tilanteessa, jossa elämä tuntuu kestämättömältä. Pekka Sauri on sitä mieltä, että teon taustalla on usein myös taloudellisia huolia.
Kyllähän näitä taloudellisia huuolia Suomessa riittää omalla kantaväestöllämme - ei maahanmuuttajilla. Niille annetaan nettorahaa, asuminen, eläminen ja ruoka maksatetaan Suomen veronmaksajilla, joilta kunnat kuppaavat jokaisen euron. Omaa kantaväestöämme kohdellaan huonosti ja jos ikää on yli 65 vuotta, niin kohtelu on vielä huonompaa. Sairauksiin on turha hakea apua julkiselta terveydenhoitopuolelta ja jos haet, niin pillerikuormaa sieltä vaan ja näillä pillereillä yli 65 vuotiaat tainnutetaan sängyn pohjalle ja tätä kautta nopeaan kuolemaan. Tämä pillerillä tainnutettu kuolemantie on useimmalla diabetesta ja verenpainetta sairastavalla se ainoa tie tällä hetkellä ja politiikkojemme arvovalintana.
Eihän Suomessa kantaväestöön kuuluva hyvinvointisuomen rakentamiseen osallistunut diabetesta sairastava eläkeläinen saa enää Suomessa parhainta hoitomuotoja, kuin rahalla. Uudet erittäin hyvin toimivat diabeteslääkkeet ovat korvattavissa jo useimmissa Euroopan maissa, mutta Suomessa potilaan on maksettava ne kokonaan itse. Tämä on nykykykypolitiikkojemme valinta, ja heidän tavoitteena on siirtää terveydenhoidosta aiheutuvia kustannuksia yhä enemmän pitkäaikaissairauksista kärsivien kustannettavaksi. Eli vain varakkaila diabeetikoilla on Suomessa mahdollisuus valita hoitonsa, ei köyhillä ja vähempiosaisilla.
Suomen kansasta 60% vastustaa maahanmuuttoa, koska poliitikot ovat antaneet sen tarkoituksella levitä käsistä ja maahanmuutonkustannuksiakaan ei meille suomalaisille edes kerrota. Kiitos Jutta Urpilainen, Suomen kansasta 60% on tyytyväisiä, että otit asian esille ja vakuuttavasti sanoit, että MAASSA MAAN TAVALLA ja olet valinnut oikean suunnan maahamuuttopolitiikkaan. Maahanmuuttajat ovat tänä päivänä eliittiä ja tämä eliitti elää meidän suomalaisten kustannukselle - köyhien ja vähäosaistenkin. Köyhiltäkin peritään veroina jokainen sentti näin on näreet, mutta tämä eliittiporukka saa ehtaa tuohta ja tarpeeksi kaiken muun hyvän lisäksi. Kaiken kukkuraksi tämä maahanmuuttoeliitti käyttäytyy meitä suomalaisia maksajia kohtaan hyvin ylimielisesti ja epäkunnioittavasti ja näiden nuorten miesten laiskana lorviminen kauppakeskuksissamme on yrjöttävää. Maahanmuutto Suomeen on hyvin organisoitunutta touhua ja meille maahanmuuttajiksi pääsee ihan kuka tahansa sijoittamalla rahaa. Rahaa näyttää näillä olevan ja Suomessa sitä annetaan lisää. Maahanmuuttajat eivät kuljeskele halvoissa tuulipuvuissa, niin kuin suomalainen köyhä.
Kyllä nyt on niin, että Jutta ja demarit kuokkivat Perussuomalaisten tontilla. No, on myönnetävä, että demarit tekevät hyvää vaalityötä Parsujen hyväksi ja lopputulos nähdäänkin sitten ensi keväänä Persujen mahtivoittona ek-vaaleissa. Jutta ja demarit voivat saman tien mennä häpeämään nurkkaan oma-aloitteisuuden ja omien ideoiden puutteesta.
Demareiden nykypolitiikka on verraton osoitus heikosta johtamisesta, kyvyttömästä politiikan teosta, vääristä henkilövalinnoista, surkeasta näköalattomuudesta päivän politiikassa, oman poliittisen aatteen hylkäämisestä ja äänestäjien katteettomasta kosiskelusta. Demarit ovat politiikassaan täysin eksyksissä ja tarvitsisivat niinkartan, kompassin kuin suunnistustaitoisen "piällysmiehen" löytääkseen takaisin ymmärryksen politiikan järkevästä sisällöstä.
Jutan kunniaksi on sanottava, että reipas ulostulo kaapista selvensi demarien perusasenteita ulkomaalaiseen työvoimaankin.
Demarien virallinen asenne kuullaan myöhemmin Heinäluomalta, joka ei olisi koskaan erehtynyt Jutan kaltaiseen avoimuuteen.
Jutan mielipiteen voi unohtaa linjasta harhautuneeksi yksilömielipiteeksi.
Jutta laskee PerSujen vaalivoiton varaan vähän liikaa. Jos Soini saisi työministerin paikan vaalivoitolla, niin viimeisenä Soini menisi hallitukseen, jossa on Heinäluoma, Gustafsson, Arhinmäki, Lapinniemi ja vastaavat. Soini on populisti mutta ei tyhmä.
Erittäin hyvä asia, että SDP valmistelee omaa maahanmuuttolinjaustaan, koska Suomen kansan enemmistö 60% on ihmeissään tämän asian pimeistä puolista. Taitaa olla jäävuoren huippua nämä räikeydet, mitkä ovat tulleet ilmi näissä maahanmuuttoon liittyvissä asioissa ja väärinkäytöksissä. Näyttää siltä, että maahamuutajille kaikki on sallittua, jopa lakien rikkominen. Suomeenhan saa tulla väärennetyllä passilla ja tämä ei ole rikos, kun maahanmuuttajasta on kysymys. Suomalaiselle passin väärentäminen on rikos ja pahimmasta päästä.
Tämä porvarihallitus joutui nöyrtymään tämän Jutta Urpilaisen vuosi sitten esittämän ajatuksen takia ja kehysriihessään joutui nöyrtyen antamaan nuorisotyöttömyyden hoitamiseen 80 miljoonaa euroa. Tosin tästä rahasta taitaa suurin osa mennä maan tavan mukaan työnantajien kudjuun, mutta aika näyttää oliko näistä miljoonista apua.
Hallitus myönsi tuon 80 milj.€ nuorisotyöttömyyden tukemiseen? Raha ei mene nuorisolle, vaan työantajille, jotka näin saavat ilmaista työvoimaa! Jos tuo raha olisi tosiaan annettu nuorioslle, niin sitä ei olis koskaan myönnetty! Nimitys nuoriso työttömyyden tuenta pitää sisällään kaiken! Nyt työnantajat voi puhtaalla omalla tunnolla laittaa vanhemman ja kalliiman työntekijän kilometri tehtaalle!
Jutta Urpilaisen ja SDP:n mielestä hyvinvointivaltio on pelastettava ja tämän alasajo lopetettava ja kaikille ihmisille on taattava tasa-arvoinen kohtelu ja joka paikassa. SDP:n linja sitoutumisesta ihmisarvoon on kestävä ja viesti ihmislähtöisestä politiikasta. Jutta Urpilaisen tulevaisuuden keskeisin visio ja tehtävä tässä ajassa on hyvinvointivaltion pelastaminen.
Hyvinvointivaltion tulee tukea kaikessa uusien työpaikkojen syntymistä, puolustaa palkansaajien sopimisoikeutta, edistää ihmisten työssäjaksamista ja lisää julkisen talouden tuloja oikeudenmukaisella tavalla. Nythän suurimmalta osin työllisyyspanokset käytetään suurituloisten verojen kevennyksiin, työntekijöiden sopimisoikeutta uhkaillaan, eläkeoikeuksia heikennetään pakkokeinoilla ja julkisen talouden veropohjaa rapautetaan.
Jo oli aikakin jonkun kertoa se minkä kansan syvät rivit ovat tienneet jo kauan.Maassa maan tavalla on vanha sanonta joka on tunnettu koko itsenäisyytemme ajan.Kiitos rehellisyydestä.
Kyllä epärehellisyyden poliitiikalla näyttää olevan kannattajia, nyt Paavo Arhimäki ja vihreiden vikisijä Anni Sinnemäki liittyvät tähän epärehellisyyden kannattajien joukkoon. Jutta Urpilainenhan on moneen kertaan vakuuttanut, että maassa pitää olla maan tapana lakeja noudattaen. Paavo Arhimäki ja vihreiden vikisijä Anni Sinnemäki tietävät, että maahanmuuttajien ei tarvitse noudattaa Suomen lakeja, sillä he pääsevät tänne Suomeen väärennetyillä passeilla ja tästä ei seuraa edes maasta karkoittamista saati sitten sakkoja, niin kuin meille suomalaisille heti räpsähtäisi.
Paavo Arhimäestä olisi äkkipäätänsä luullut, että hän on rehellisen politiikan kannattajia, mutta nyt tuli tämäkin asia selväksi. Anni Sinnemäki on saanut tässä epärehellisistä poliitiikoista kootussa hallituksessa sellaista oppia, että millään ei ole mitään väliä ja Suomen kansalle saa valehdella.
Urpilainen,Sinnemäki ,Arhinmäki ym,tehnyt koskaan oikeita töitä.Kysyn vaan?.
Arhinmäki on muistaakseni ollut jossain kadunrakennushommissa tai vastaavissa tehtävissä Helsingissä. Joten Arhinmäki voi sanoa tehneensä oikeita töitä. Anni on laulanut, vai sanoittanut lauluja vai mitä lienee tehnyt ja Jutta osaa ainakin huutaa.
Anni Sinnemäen puhe on vaikeaselkoista molottamista jos vertaillaan Jutta Urpilaisen puheisiin. Anni Sinnemäki vähän väliä kesken puheiden tuo kieltään ulos niin kuin hän yrittäisi nuolaista jotain ennen kuin tipahtaa ja hän puhuu, kuin hänelle olisi jäänyt muna suuhun.
Anni saattoi olla parempi laulujen sanoittajan kuin puhujana. Minulle tulee aina kovin vaivautunut olo,kun Anni yrittää ruveta puhumaan ja vaikeaselkoisella ulosannillaan selvittämään kuulijoille, mitä "me vihreät olemme viime aikoina suunnitelleet...." Annin ulosannissa olisi tosiaan paljon paranneltavaa, mutta ei taida ministerikiireiltä ennättää....
Kuusikymmentäprosenttia Suomen kansasta on Jutan kanssa samaa mieltä, että maassa maan tavalla tai täältä pois. Kyllä meillä suomalaisilla on kestämistä, kun tänne Suomeen saa tulla shoppailemaan maahanmuuttajia väärennetyillä passeilla ja saavat täällä nauttia täysylöspidosta kolme kuukautta ja siihen vielä ehtaa rahaa annetaan shoppailua varten. Tästä sitten syytetään Jutta Urpilaista, että hän on ottanut esille kysymyksen näistä lakien rikkomuksista ja perään kuuluttanut maan tapoja.
Suomalainen koulunsa päättänyt nuori saa taistella, että jostakin löytää itselleen asunnon, vallankin pääkaupunkiseudulta. Jos tuurilla sattuu löytämään, niin siitä pitää maksaa vuokraennaakoja tuhansin euroin ja maksaa kalliista vuokrasta ja sähköstä. Maahanmuuttajille on kaikki ilmaista, ei tarvitse kantaa huolta mistä asunnon löytäisi. Astrid Thors porukoineen on järjestänyt kaiken, on jopa tyhjennetty kokonaisia hotelleja, jos muutoin ei asuntoja saada maahanmuuttajille. Helsingissä on näin tapahtunut ja varmaan muuallakin päin Suomea.
Peräkylien periferiassa tyhjillään olevia kokonaisia kerrostaloja pistetään tuusan tohjoksi, täyttäisivät näillä nämä maahamuuttajat ja poliitiikot järjestäisivät suomalaisille nuorille kunnon asuntoja kaikilla herkuilla.
SDP:n varapuheenjohtaja Maria Guzenina-Richardson on myös puuttunut jo aiemmin blogissaan vihreiden ja SDP:hen kärhämöintiin maahanmuuttokeskustelussa. Guzenina-Richardsonin mielestä vihreiden viimeaikaiset syytökset SDP:n populismista osoittavat vihreiden sortuneen itse populismiin.
Maria Guzenina-Richardson on sitä mieltä, että esimerkiksi mitä (vihreiden) puoluesihteeri (Panu) Laturi tai puheenjohtaja Sinnemäki SDP:n kannanotoissa kauhistelevat on hyvin lähellä niitä ajatuksia, joita vihreiden entinen johtaja linjasi vain muutama vuosi sitten. On tainnut unohtua tältä kaksikolta, mitä vihreiden parhaimpiin poliitiikoihin kuuluva Osmo Soinivaara on ollut mieltä.
Sanojensa vakuudeksi Guzenina-Richardson siteeraa Vihreiden entisen puheenjohtajan Osmo Soininvaaran blogia vuodelta 2007.
Siinä Soininvaara sanoo Suomen olevan ilmeisemmin - ja toivottavammin - lisääntyvän maahanmuuton kohteena. Soininvaaran mukaan se edellyttää suomalaisilta vieraiden tapojen suvaitsemista, mutta siinäkään ei pidä mennä kuinka pitkälle hyvänsä. Osmo Soinivaara kirjoittaa myös blogissaan, että JOS HALUAA MUUTTAA SUOMEEN ON HYVÄKSYTTÄVÄ, ETTÄ SUOMESSA NOUDATETAAN SUOMEN LAKIA.
Kyllä taisi mennä vihreiden vikisijältä Anni Sinnemäeltä pissat housuihin, kun meni moittimaan Jutta Urpilaista tässä maassa maan tavalla asiassa.
Vasemmistoliiton mielestä maahanmuuttajille kuuluvat samat oikeudet ja velvollisuudet kuin kantaväestölle, sanoo vasemmistoliiton puheenjohtaja Paavo Arhinmäki puoluevaltuustossa Kouvolassa. Paavo Arhimäki vaan ei nyt sattunut muistamaan, että maahanmuuttajilla on paremmat oikeudet kuin kantaväestöllä. Maahamuuttajien ei tarvitse etsiä asuntoja, ne tulee kuin Manulle illallinen täysin kattausksin. Kaiken kukkuraksi tarjoillaan ilmaista ruokaa vastaanottokeskuksissa ja tämän päälle kaikki sosiaalieduudet rahassa ja verottomina.
Paavo Arhimäkin on suutuksissaan, kun maahanmuuttajavastaisuutta Suomen kansasta on 60% ja hänen mielestään tämä äänekäs joukko on saamassa suhteettoman suuren vaikutuksen poliittisten päättäjien joukossa. Esimerkiksi perussuomalaiset esittävät lausuntojaan maahanmuuttokritiikkinä, mutta termin takana on usein maahanmuuttovastaisuutta. Hänen mielestään tämä on vaikuttanut monen puolueen tapaan puhua ja ajatella.
Hänen mielestään myös kokoomuksen suunnalta tulleet monet puheenvuorot ovat olleet omiaan lietsomaan entisestään maahanmuuttajavastaisuutta tosin ulkoministeri Alexander Stubbi on kasvojensa kohottamiseksi ja pistetilin kartuttamiseksi ottanut pientä pesäeroa.
Kyllä Jutta Urpilainen on saanut taakseen hyvin paljon sivistyneitä nuoria parhaassa iskussa olevia naisia ja pääkaupunkiseudulla monelle on pettymys, että hän ei asetu tänne ehdolle. Mistäs lpääkaupunkiseudulla asuvat sivistyneet nuoret naiset nyt löytää paremman ja yhtä luotettavan asiapolitiikon, kuin Jutta Urpilainen?
Jyrki Katainen on kiero, Anni Sinnemäki on lipsunut vihreiden linjasta ja porvaripaskottu, Mati Kiviniemi on kepulaisia ja kepulaiset pettää, että voi voi sentään?
Vasemmistoliitto haluaa kotouttamissuunnitelman lakisääteiseksi oikeudeksi koskemaan kaikkia maahanmuuttajia sekä heidän perheenjäseniään. Eli vasemmistoliitto kotouttaisi maahanmuuttajien mummotkin veronmaksajiemme varoilla. Vasemmistoliitto on oikein kunnostautumassa ajamaan maahanmuuttajien asioihin parannusta, mutta ei meidän kantaväestön. Kyllä pitäisi kotouttaa näitä meidän omia nuoriammekin jollakin tavalla, koska niistä moni joutuu turvautumaan elämän ahdistaessa masennuslääkkeisiin ja ei tunne oloaan kodikkaaksi ja turvalliseksi. Rahaa ei ole riittänyt omien nuortemme pahanolon parantamiseen, mutta maahanmuuttajille upotetaan Suomessa 650 miljoonaa euroa/vuosi.
http://www.youtube.com/watch?v=tsc-AJRaPeA&feature=player_embedded
Kuusikymmentä prosenttia Suomen kansasta on Jutta Urpilaisen kanssa samaa mieltä, että maassa maan tavalla. Onhan tuo KHO:n päätuomarikin saanut negatiivista kritiikkiä, kun meni antamaan ojeita Suomen poliisille, että KHO:n päätöstä ei tarvitse noudattaa.
Näyttää siltä, että näissä maahamuuttoon liittyvissä kysymyksissä ei päde enää Korkeimman Oikeuden ja Korkeimman Hallintooikeuden päätöksetkään. Meille suomalaisille ei ole näistä päätöksistä ole enää tietä eteenpäin - päätökset ovat lopullisia ja niitä on meidän noudatettava.
sitten voidaan vain todeta, että Halonen on väärässä, jos Jutta on oikeassa.
Voi viddu tuota demripuna-yleä.
Jos joku muu on aikaisemmin tuonüt tuon asian esille, että maasa pitäisi olla maan tavalla, niin SAk/demarimafia medioinen on syyttänyt pää punaisena rasismin lietsomisesta.
Nyt kun pitää SAK/demarimafian äänestäjiä taaakseen, niin sitten ollaanki tuota kansan enemmistön mieltä punamedian kovalla älämölösäestyksellä.
Soinille tuo oli kuulema populismia, ja urpilaiselle hyve.
Demarit ovar syvältä perseestä.
Ensin niiden pitui saada mediamaksulla kurittaa köyhintäkin kansanosaa, joilla ei ole edes varaa noihin laitteisiin, tai jotka eivät muista syistä pysty mediaa seuraamaaan, vaan siytten kun Linden vaati oikeudenmukaisuussyistä budjettirahoitusta kääntyi upilaisen punainen nahkatakki oitis.
Sak/demarimafia on Suomen suurin kansankusetusosasto.
Suomessa olisi köyhyys miltei tuntematon käsitys, kuten työttömyyskin, jos SAK/demarimafiaa ei olisi olemassa.
Sen toiminta olisi pitänyt lailla kieltää heti 1918 tapahtumien jälkeen.
Punikit pyrkivät vain Pohkois-korealaistamaan maatamme.
Saatana köyhiä kusetetaan sähköllä ja vedellä, kun ei veroilla voi.
eikä demarit siitä välitä yhtään, sillä heidän ökyrosvonsahan sillä vaurastuvat, ja heillä itselään on varaa maksaa.
Jos ihminen onkin demari, niin silloin hänellä pitää olla iso pankkitili ja kova palkka
Köyhä jos on demariäänestäjä, niin hän on täysi typerys, jolla ei tosiaankaan ole järki tallella.
Jutta on oikeassa ja ihmisen puolella.
Maassa pitäisi olla maan tavalla, mutta maahanmuuttajien kohdalla tämä ei päde. Arvatkaapas vaan tätä viimeisintä Astrid Thorssin porukan ehdotusta, näitä maahanmuuttajia aletaan majoittamaan valtion maksamilla vuokraennakoilla tyhjinä oleviin isoihin vuokra-asuntoihin, joihin ei meillä suomalaisilla ole varaa. Maahanmuuttajat ovat isoja perheitä ja tarvitsevat asumiseensa luxuslukaaleja ja Astrid Thors meinaa, että tämä majoitus tulee halvemmaksi, kuin majoittaa näitä maahamuuttokeskuksiin.
Meidän omille syntyperäisille suomalaisille nuorillemme ei valtio maksa vuokraennakkoja, vaikka maaseudulta olisi tulossa työpaikkakunnilla työväkeä. Asuminen esim. pääkakaupunkiseudulla tulee niin kalliiksi, että monella nuorella ei ole varaa tähän muuttoon. Meidän omat nuoremme eivät kelpaa Suomen työmarkkinoille, vaan maahanmuuttajia yritetään kaikella konstilla ankkuroida Suomeen.
Kansa ymmärsi
SUOMESSA LAKI KAIKILLE SAMA JA TÄMÄ ON EHDOTON VAATIMUS.
Nyt vaan tästä asiasta on lipsuttu, koska hallituksessamme istuu sellaisia ministeriä, jotka ovat saaneet tuomioita erilaisista rötöksistä ja rikoksista. Nämä ministerit istuvat vallassa vastoin Suomen perustuslain sääntöä, että ministeriksi pitää valita hyvämaineisia ja rehellisiä Suomen kansalaisia.
Eiköhän tämäkin asia korjaannu, kun SDP taas ottaa ohjakset Suomen ykköspuolueensa hallintaansa ja Suomen kansa tekee näille korruptiopoliitikoille arjaalhot.
SDP tekee
Nämä Jutta Urpilaisen puheet rehellisyydestä ja lakien noudattamisesta saivat rötösherroja pullistelevassa eduskunnassamme kuohunnan ja Jyrki Katainen poltti oikein päreensä. Kyllähän asian ymmärtää, kun Jyrki Kataisella on herkkä rötösmieli ja hän on aina ensimmäisenä heikentämässä työntekijöiden asioita. Kyllähän Jyrki Kataiselle on passannut, kuin nyrkki silmään se, että rajojemme ulkopuolelta tulevat tekevät työtä pilkkahinnalla ja verottomina. Jyrki Kataista ei ole kiinnostanut nämä veromiljardit, koska Jyrki Kataisen mielestä Suomessa on helppo nyhtää rahat eläkeläisiltä, köyhiltä ja muuten heikosti toimeen tulevilta kantaväestöömme kuuluvilta suomalaisilta.
JOO NÄINHÄN SE MENEE RAHAT POIS MAMUJEN AVUTTA.JUTTA PITÄIS SAADA YMMÄRTÄMÄÄN ETTÄ pakkoruotsi/virkamiesruotsi ON KAIKEN PAHAN ALKU JA JUURI MUTTA SDP:N ON PESIYTYNYT NÄITÄ PAKKORUOTSITTAJIA.
Selvä enemmistö suomalaisista karsastaa työperäistä maahanmuuton lisäämistä, niin kauan kuin Suomessa on korkea työttömyys. Helsingin Uutiset ovat tehneet puolueettoman gallupin, jossa haastateltavina oli 1002 suomalaista ja tässä gallupissa nämä asiat tulivat hyvin selvästi esille. Porvarihallituksemme tavoitteenahan on lisätä veronmaksajien rahoittamana Suomeen työperäistä maahanmuuttoa, mutta kaksi kolmesta suomalaisesta tämän puolueettoman gallupin mukaan on aivan toista mieltä porvarihallituksen tavoitteiden kanssa. Eero Heinäluoma ja Jutta Urpilainen saivat kovaa vastustusta hallituksemme ministreiltä Suomen eduskunnassa, kun kehtasivat kyseenalaistaa heidän maahanmuuttopoliitiikkaansa.
Suomen kansasta kaksi kolmesta on Eero Heinäluoman ja Jutta Urpilaisen kanssa samaa mieltä, että ensin on työllistettävä omat kansalaisemme ja vasta tämän jälkeen voidaan puhun työperäisestä maahanmuutosta. Enemmistöllä Suomen kansalaisista, Eero Heinäluomalla ja Jutta Urpilaisella ovat samat näkemykset ja pelot erityisesti harmaiden työmarkkinoiden laajentumisesta entisestään. Suomessahan rajojemme ulkopuolelta tulevien työntekijöiden verojen tilityksissä on ollu epäselvyyksi ja Suomelta on jäänyt kymmeniä miljardeja veroeuroja saamatta. Nämä miljardit eivät kiinnosta Jyrki Kataista Astrid Thors-kummaneineen, vaan tätä harmaata aluetta päinvastoin vahvistetaan hallituksen toimin.
Jutta tietää
on demareilla nyt. Kenttä vielä liikkeelle niin SDP on selvä ykkönen vaaleissa.
Aika outoa, Jutta Urpilainen ei ole koskaan jäänyt valehtelemisesta kiinni. Suora valehtelu ja takin käääntö kuuluu nykykypoliitiikkojmme työkalupakkiin. Miten tämä Matti Vanhasressukkakkin kehtasi valehdella viimeisinä pääministeripäivinään ja naama vakavana, että hän jatkaa kansanedustajana ja on valmis myös ministeriksi seuraavassa hallituksessa? Matti Vanhanen valehteli kepulaisillekin, koska hänet pistettiin kansanedustajaehdokkaaksi Uudenmaan vaalipiiriin. Eikös ole härskinpuoleista käytöstä, Jutta Urpilainen on poikkeus Arkadianmäellä ja kaunis poikkeus sellainen?
Urpilainen on jäänyt kiinni epäilyttävästä vaalirahoituksesta taulukauppoineen. Miksi sitä ei tutkita?
Jos Urpilainen liian tyhmä jopa kunnon valeisiin?
Eihän tällaisesta asiasta ole ollut lööpin lööppiä, niin mistäkös pukkasit tällaisen perättömän eetteriin? Oletkos kepulaisia, kepulaiset puhuvat totta niin kuin osaavat, vai muita tosi kieroja ja valhetelevia ihmisiä, joille totuudenpuhuminen ei kuulu työkalupakkiin?
Väitätkö, että et ole kuullut Urpilaisen taulukaupoista. Lööppejä ei ole ollut, mutta eihän meillä olekaan asiallista tiedotusta vaalirahoituksesta.
Minullakin seinät pullistelee tauluja, niin miksi SDP:n johtajalla ei saisi olla tauluja seinillään. Kepulaisten toimiston seinät myös pullistelee taluja ja tottakait niiden alustaa komistaa vaalirahoittajien Maskun tai Suomi-sohvan sohvat. Niin kuin tiedämme, sohvat varmaan on lunastettu maksuehdolla marjatiura.
jos sekoittaa faktan ja fiktion.
Ei kyse ole Urpilaisen seinistä vaan siitä, että hän ja isänsä ovat ostaneet itse itseltään tauluja Kokkolan kaupungin ja koulutuksen järjestäjien rahoilla.
Miksi KRP ei tutki?