Urpilainen esiintyi jo Juudaksena, elikkä käänsi selkänsä maahanmuuttajille, meidän ei pidä sitä tehdä. Hyvä asia oli mitenkä meidän Paavo tuki ensimmäisenä Asridia, eipä kaikki porvait sitä ole tehnet. Hyvä juttu on myös,mitenkä Tarja yrittää estää ulkomaan mummojen palautuksen, silloin olisi mahdollista että Venäjältä pääsisivät tulemaan suomalaismiesten vaimojen vanhemmat, koska Venäjällä ei ole vanhuksilla minkäänlaista vanhuuden turvaa. Toki meillä jouduttaisiin rakentamaan uusia vanhainkoteja, mutta työtähän se toisi.
Vasemmistoliitto pitää linjansa
maahanmuutosta
8250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kukaan ei halua mamuja suomeen, että hyvä se vaan on että komukat pitää päänsä ja hävii vaalit =)
Eiköhän se ole aika vaihtaa tuo puolueen nimi.
Johtaa tuo "vasemmisto" äänestäjät harhaan. Esim. joku Suomen humanistinen seura, olisi Teidän asiaanne paremmin kuvaava. Asteroidin enkelit olis hyvä.....Mokuttajat? Muumelit?...Keksi lisää hyviä ideoita.....
Ottakaa iisisti ettette tukehdu tuohon persujen pyhään vihaan.Vihan lietsonta on helppoa mutta kysykää joskus itseltänne miksi teidän viha on niin voimakas.Tuo viha antaa teistä ikävä kyllä aika tyhmän vaikutelman.
jep.On kieltämättä sangen noloa lukea heikäläisten nerokkaita aatoksia esim.maahanmuutosta.
Tietoa ei ensinnäkään mutta kaverilta kuultua ja mutua sitäkin enemmän.
Eipä mene vahvasti.
Kui se ny on noin vihanen?
Jos (Perus) Suomalaisella tavallisella duunarilla menee työpaikat alta, rahat ei riitä edes perheen elämiseen ja asumiseen, ilman että käy kerjuulla jossin luukulla.
Jos lähiössä roskapussin vieminen alkaa muistuttaa elämysmatkaa pimeimpään afrikkaan.
Jos työllistyminen tarkoittaa ilmaistöihin pääsyä.
Jos jopa lakko-oikeuksien menettämisestä puhutaan totisella naamalla...
Rikkurit jammaa ku jokku saatanan sankarit, oikeuksiaan puolustavien duunipaikoilla.
Jos entiset työväenpuolueet on muuttuneet etnisen väen puolueeksi....Kui se ny on noi vihane?
Onhan se selvä, että tyhmältähän se kuulostaa akateemisesti koulutetun vasurin korvaan, ku kansa napisee, mut vittu; Älkää huorakko meiltä sitte ääniäkään, ku on taas vaalit edessä.
Niin ku nyt huomasit; vihan lietsominen ON helppoa, se onnistu Sinultakin ; )
Yhtyneen vasemmiston linja maahanmuuttajista on pitänyt ihailtavan hyvin.
Aina kun on kysymys henkilöstä, joka ei ole tulossa Suomen työmarkkinoille, ollaan presidenttiä myöten päivittelemässä hallituksen epäinhimillisyyttä ja kyynisyyttä. Ministeriä ryöpytetään oikein kunnolla.
Yhtyneen vasemmiston (SAK 70/30) maahanmuuttomyönteisyys ei koske työkykyistä ja -haluista väkeä.
Kun kuuntelee tai lukee Lapinniemen, Heinäluoman tai Arhinmäen avauksia tai kommentteja aiheesta, niin huomaa tietyn samatavoitteellisuuden maahanmuutosta oppositiopolitikoinnin keppihevosena.
Trion yhteiskunnallinen tuotto on pahasti miinuksella (STS), silti troikka ei vahingossakaan saa viitata mitenkään maahanmuuttoon jäsenmaksukertymää ja jäsenkontrollia riskeeraavalla tavalla.
Hihnassa on pituutta vain menopuolelle.
Lisäksi vasemmistoliitto haukkuu hallitusta, kehitysavun pienuudesta, elikkä ulkomaille pitäisi meidän veroeuroja lahjoittaa. Hyvä tietää että Suomi jakaa kehitysapua Kiinallekkin, joka rahoittaa Yhdysvaltain taloutta. Ensi vaalit tulee olemaan ratkaisevat, ehkä silloin Vasemmistoliitto joutuu muuttamaan kantaansa.
Arhimäki herätys,ei meillä duunareilla pienet palkat piisaa noitten vaapaamatkustajajien elättämiseen.Kyllä sunkin luulis ajavan duunarin asiaa,vai maahanmuuttajat tuskin ovat antaneet sinulle lisenssin eduskuntaan.