Viisikymmentuhantisen Linfenin seurakunnan kirkko takavarikoitiin Kiinan hallituksen toimesta syyskuussa 2009. Armeijan poliisi vahtii rakennusta vuorokauden ympäri, ja sotilaita on sijoitettu rakennuksen sisälle jotta seurakunta ei voi kokoontua. Maaliskuun 4. päivänä 2010 Linfenin kaupungin viranomaiset ilmoittivat ChinaAidin kontaktihenkilölle että kuusikerroksinen kirkkorakennus tullaan tuhoamaan.
http://ihmisoikeus.blogspot.com/2010/03/kirkko-takavarikoitu-kiinassa.html
Kiinan väestön uskonnnollinen jakautuminen
50 % uskonnottomia (ateisteja)
29 % kiinalaisia uskontoja
8,4 % buddhalaisuus
7,3 % kristittyjä
4,3 % traditionaalisia uskontoja
2 % muslimeja (lähinnä uiguurit)
Ateistista vapautta
4
679
Vastaukset
- 123454321
Länsimainen ateisti on lähes poikkeuksetta tieteellisen maailmankatsomuksen omaava sellainen, siinä missä sinä viittaat kommunismin pakkoateismiin jolle huomattavasti parempi näkemys olisi antiteismi.
- bbdjudgdnb
ne kirkkoherrat joka nussivat poikia persettä ... ovatko ne uskovaisia ja ,illä perusteella .
- Jeesus on herra
bbdjudgdnb kirjoitti:
ne kirkkoherrat joka nussivat poikia persettä ... ovatko ne uskovaisia ja ,illä perusteella .
Taisit itsekkin unohtaa että ovatko yhtä lailla kadulla ohi kulkevat "namusedät" ateisteja koska raiskaavat nuoria tyttöjä ja poikia?
Ei terve mikä meininki yks "kristitty" haara munaa ja kaikki uskovaiset saa kärsiä...
No mutta tärkein seuraavaksi: Jeesus on herra!
- Atte Ateisti
7,3 % kristittyjä...
Miksi nämä kiinalaiset kristityt ovat siis osallistuneet kanssauskoviensa kiusaamiseen? Miksi nuo lähes 50% jonkin uskonnon kannattajaa eli teistiä niin tekevät?
Mikä oli Ruandan verilöylyssä jossa tapettiin lähes miljoona ihmistä ruandalaisten uskonto? Lähes 100% kristittyjä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?802923Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282637Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472451Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122124Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111642- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa291138- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15866Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois112853