Lukusarja 334 = 0,48 0/00 = 1.170 sija ( Talan menestys eduskuntavaaleissa 2007 )
Suomalaisuuden liiton valtionavun kannattajien lukumäärä eduskunnassa vuosina 2005 - 2010:
21-16-13-8-6-0
Em. luvut kertovat suomalaisten mielipiteen Talan aikaansaannoksista Suomalaisuuden liiton puheenjohtajana. Kannatusta ei ole.
Kestoluuseri Tala: Olet ikuinen nolla: Pakenit Ruotsiin, sait potkut ym ym.
Suomalaisuuden liiton valtionavun kannattajien lukumäärä eduskunnassa vuosina 2005 - 2010:
21-16-13-8-6-0
Em. luvut kertovat suomalaisten mielipiteen Talan aikaansaannoksista Suomalaisuuden liiton puheenjohtajana. Kannatusta ei ole.
Kestoluuseri Tala: Olet ikuinen nolla: Pakenit Ruotsiin, sait potkut ym ym.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on aivan kohdallaan.
Erikoisen paljon "kestoluuseri" tuntuu aiheuttavan hätää tietyissä piireissä. "Luuserit" eivät yleensä saa aikaan tällaisia reaktioita. Tämänkin ketjun aloittaja kai halusi vain kertoa että Heikki Tala on "luuseri"?
Miksi aloittaa ketju "Luuserista"?
Ihan villi veikkaus... Pelko?
(ketju etenee... mikä pelko... etuoikeudet...mitkä etuoikeudet...lista surujen etuoikeuksista...pilkunnussinta..kulttuuri...pohjoismainen yhteistyö....)
Provojen keskellä olemme kaikki naurettavia.
Ruotsi, USA, Sveitsi, Iran, Japani, Thaimaa, Kongo, Tanzania, Saksa, Ranska, Bulgaria, Kreikka,........ lisää täällä: http://www.simplesite.com/Tala
Suomessa on kolme "kovasti työtä tekeviä ja paljon veroa maksavia kansallisia väehemmistöjä" eli Suomen ruotsalaiset, romanit ja saamelaiset. Ainoatakaan niistä ei vihaa kuten en vihaa muitakaan ihmisiä.
Sen sijaan teen työtä kielivapauden puolesta - ja onneksi aina vapaus voittaa pakon (tässä tapauksessa pakkoruotsin). Olen myös ollut mukana uudessa kansanliikkeessä, joka on alkanut puhua virallisesta yksikielisyydestä. Esimerkiksi viime Aleksis Kiven päivänä olin pääluennoitsija PerusSuomalaisten nuorten kielipoliittisessa seminaarissa. PerusS Nuoret antoivat samana päivänä julkilausuman, jossa esitetään siirtymistä pohjoismaiseen malliin eli niin, että vain suuren enemmistön kieli on valtakunnallisesti virallinen (Ruotsissa ruotsi, Tanskassa tanska, Norjassa norja ja Islannissa islanti). Nyt tämä ennen täysin vaiettu ajatus on jo päivittäinen puheenaihe myös perinteisessä mediassa.
okei tässä on jo parannusta. Tässä oli aluun pidikkeeksi pari lausetta uitse aiheeseen (hillitöntä itsekehua).
Mutta sitten: jo viides spammikertaa täsmälleen samalla teksitillä muutaman miinuutin sisään. Teksitissä on muuten yksi lause joka saattaa olla totta. Saavutus sekin.
Tala för enspråkighet! Kaikki muu on hyttysen surinaa. Voimme jopa jatkaa koulujen pakkoruotsilla, kunhan ainoa virallinen kieli on suomi.