Meillä on verovapaata, meillä on Paavi, meillä on munkit ja nunnat, meillä on luostarit, meillä on piiiitkä historia. Liity meihin! Ole onnellinen lopun elämääsi! Toimi heti! Rukoile hyvää ympärillesi!
http://www.catholic.fi/usko/sakr/liittyminen.htm
Ripittäydy, sillä se puhdistaa kuin psykoanalyysi turbonappulalla!
Eikä oo homoliittoja, naaraspappeja eikkä sukupuolta vaihtavia kirkkoisiä! Toimi nyt!
http://www.catholic.fi/usko/sakr/liittyminen.htm
Ripittäydy, sillä se puhdistaa kuin psykoanalyysi turbonappulalla!
Eikä oo homoliittoja, naaraspappeja eikkä sukupuolta vaihtavia kirkkoisiä! Toimi nyt!
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta jos joku on, niin eiköhän ne sinne hakeudu, eikä tarvitse pelätä rangaistuksia?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2049742
kamalaa!
Miksi on niin peloittavan hiljaista luderilaisen seurakunnan ympärillä. Varmasti yhtä ja toista sattuu sielläkin? On pyhäkoulut, rippileirit, nuorten kerhot... miksi vaikenemisen muuri? Tuomioitakin on jaettu. Tutki oikeushistoriaa.
huh huh mitkä rinnat riparilla...
Kaikki uskonnot on pelkkää skeidaa, keksittyä satua ihmisten kusettamiseksi ja alistamiseksi, pahimmassa tapauksessa pappien harjoittamalle pedofilialle.
Kyllikki Saarenkin murhasi oma rippipappi hyväksikäytön jällkeen! Tää on fakta. Asiaa tutkittu jo kauan. Nisse se ei ollut! :)
Tarvitaan hautausmaa Helsinkiin ja myös muualle. Nyt se sijaitsee Turus tois pual jokke :)
http://www.catholic.fi/usko/sakr/liittyminen.htm
Luostarin Abbedissa oli laskemassa päivän kassaa kun sisään tuli protestanttirosvo ja vaati rahoja itselleen.
Abbedissa kieltäytyi ja sanoi Jeesuksen seuraajien puolustavan heitä rosvoilta. Rosvo alkoi nauraa ja vaati uudestaan rahat itselleen. Abbedissa veti soittokellon narusta ja rosvon ympärile ilmaantui 12 dobermania.
Olen lukenut kirjan edellisestä (ja osin nykyisestä )paavista.
"Pope in Winter" talven paavi.
Siinä jo kerrotaan pedofiilista ja paavin HIV-kannanotoista, joka on aiheuttanut jopa miljoonien katolisten kuoleman Afrikassa , kun ei saa käyttää kortsua. Voi tietty sanoa, että katolinen kirkko tappaa hyvin omiaan...
Ja Afrikassa nykyisin katoliset papit hyväksikäyttävät katolisia afrikkalaisnunnia, kun pelkävät HIV:ä, eivätkä uskalla käydä huorissa.
Kirkosta eronnut ja aion pysyä kaukana kaikista kirkkokunnista, vaikka tunnenkin monien kirkkokuntien edustajia.