Thorsilla vahva tuki

Pääministeri Matti Vanhasen (kesk.) mukaan uhkauksia saaneella maahanmuutto- ja eurooppaministeri Astrid Thorsilla (r.) on koko hallituksen tuki takanaan.

Vanhanen sanoi Ylen Pääministerin haastattelutunnilla, että hallitus on pitänyt erillisen neuvottelun uhkauksista.

Vanhanen korosti, että Suomessa noudatettava nollatoleranssia rasismia kohtaan.

Esimerkiksi tulevien vaalien kansanedustajaehdokkaiden ei pitäisi edes rivien välissä hersytellä asialla.
9118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miten Ahvenanmaan poliitikot ?
Ahvenanmaan itsehallinto perustuu rasismiin.

Äänestä

Ei vittu mikä nössö. Tyypillinen ruotsalainen PELKURI kuten esi-isänsä toisessa maailmansodassa.

Äänestä

Jos toimittaja kysyy, että saako ministeriä uhkailla, niin vastaus on selvä. Svekon on turha vääntää mitään pidempiä johtopäätöstä mokomasta asiasta.

Äänestä
  • Kysyppäs Ruotsin oikeistolta miten hulluja Thorsin kaltaise rasistiset ääri-vasemmistolaiset on. Suojeluskunta tai SA sekä Freikorps osasi käsitellä epäisänmaallisia vasemmistolaisia pettureita jotka kannattavat monikultturismia ja haluavat tuhota kansallisvaltiot täyttämälle ne maahanmuuttajilla.

    Äänestä

tuomita folktingetrasismi ensin ennen kuin aukoo suutaan. Freukkamitalit pannaan!

Äänestä
  • Kyllä Tala osaa haukkua. Ei se muuta osaakaan.

    Äänestä

  • .piste kirjoitti:

    Kyllä Tala osaa haukkua. Ei se muuta osaakaan.

    paskaa nolla toleranssi rasismista,vaikuttaa siltä että Vanhanen ei ole koskaan pyhäsin hereillään se ukko ei lue kyllä mitään ja vielä vähemmän sillä olis silmät auki helvetin tylsimys, missäs päin suomen nurkkaa se REHOTTAA RASISMI sitä on vanhasen yhtään turha ääneen lausua panis päähän vielä toisetkin lasit et näkis paremmin, on niin perkleee rasisti itse Vanhanen jos prosentti luvut käännetään toisin päin ,et ketä suomen maassa kidutetaan eniten. Lopeta tuollainen rasistinen irvaulu MATTI VANHANEN kyllä sun rievien välit voi lukia silmät ummessa, mut poliitikot on sellasia vääräleukoja. poliitikot on maailman suurimpia valehtelioita sen on todettu jo tuhansien vuosien ajan. Miksi lehtimiehet ei kysy Pääministerin haastattelu tunnilla, että miksi nämät vireean näköset immeiset nostavat surimmat edut sosiaalikassalta eikä heiltä koskaan kysytä, että koska meet töihin ja olekos täyttänyt niitä ja taas niitä lomakkeita.Mutta jos kyseessä on aito suomalainen niin kyllä perkeleesti tivataan että eikös sulla ole jotain tekemistä. Mulla ei ole köyhyys näkösällä ollenkaan, mut en halua että tavallisia ihmisiä kidutetaan vuodesta toiseen, kyllä perkleen irvokkaasti poliitikot puhuu että vika on kansassa kun rasismi nostaa päätään, Matti vanhanekin menis silmäleikkaukseen et näkis ilman lasia, niin kävi eräs 80v mieskin silmä laaserleikkauksessa ja tämä mies kerto että kaikki oli ennen niin kaunista niin kun vanhat naisetkin 90 vuotiaatkin, mut ei leikkaus ollukaan onistunut kaikki meni pieleen, kun vanhat ei olleekaan enään kauniita niistä olikin tullut vähemmän kaunita, et niin sit kun alkaa näkee paremmin, sama koskis poliitikoitakin et painukaa vaan silmäleikkaukseen niin näättä pitemmälle ainakin luulis niin.

    Äänestä

Nyt on Masa ryhdistäytynyt ja ryhtynyt isänmurhaan julistamalla tällaisen kaunaisen katkeran roturasistisen sodan omaa isäänsä rotuprofessori Tatu Vanhasta vastaan.

Masa on nyt löytänyt tyttöystävän ja saanut siitä uhmaa murrosikäisenä kapinoida isäänsä vastaan ja pilkata hänen älykkyystutkimuksiaan.

Nuoret usein häpeää vanhempiaan, mutta Tatu on luvannut syksyllä viedä Masan perheneuvolaan rauhoittumaan, jotta tällainen haistattelu aikuisille saadaan käytöshäiriöterapialla karsittua pois.

Äänestä
  • Eikös Tatu Vanhanen väitä että aasialaiset ovat ruotsalaisia älykkäämpiä? Siitäkö Matti suuttui?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hienoa! kirjoitti:

Pääministeri Matti Vanhasen (kesk.) mukaan uhkauksia saaneella maahanmuutto- ja eurooppaministeri Astrid Thorsilla (r.) on koko hallituksen tuki takanaan.

Vanhanen sanoi Ylen Pääministerin haastattelutunnilla, että hallitus on pitänyt erillisen neuvottelun uhkauksista.

Vanhanen korosti, että Suomessa noudatettava nollatoleranssia rasismia kohtaan.

Esimerkiksi tulevien vaalien kansanedustajaehdokkaiden ei pitäisi edes rivien välissä hersytellä asialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu