Eloonjääminen lopunajan vaikeuksissa
kiinnostaako?
7188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Että miten silloin voi selvitä elossa, kirjoitettu lähinnä uskovaisille, mutta jos joku on heräämässä uskoon, voi pysyäkkin tässä hyvin mukana.
Nykyisin sitä on eläimillä ja vain muutamalla ihmisellä, kuten Walesin prinssit. Raamattu varoittaa siitä:
Älä ota Pedon eli Antikristuksen merkkiä, kun sitä yritetään tarjota sinulle otsaan tai oikeaan käteen tulevien
vuosien aikana. Äläkä kumarra Pedon kuvaa. Merkin ottaneet ja Pedon kuvaa kumartaneet joutuvat kohtaamaan Jumalan vihan eivätkä pääse taivaaseen.
”Tämä Jeesus, joka otettiin teidän luotanne taivaaseen, tulee kerran takaisin, samalla tavoin
kuin näitte hänen taivaaseen menevän.”
http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/sivu16.htm
Ei ziisus teidän kanssa...
Luonnonkatastrofi voi tulla, ja sota. Mut ei ole mitään jumalaa, joka juuri kristittyjä siinä tilanteessa auttaisi. Suosittelen neuroleptilääkitystä, niin tästä sun ainutkertaisesta loppuelämästäsi vois harhojen loputtua tulla vähän mielekkäämpää.
No, onneksi varmuusvarastojen keräileminen on ulkopuolisille harmitonta puuhaa, omaa aikaansahan siinä haaskaavat. Tosin tuo taitaa olla sellaista teoriahommaa vain, tuskinpa kukaan tosissaan kaivaa monttuja ja hamstraa tavaroita. Varsin hupaisaa luettavaa oli luettelo kotitaloutta varten varattavista tarvikkeista kuukautta varten. Ihan loppuun asti ei tosin pystynyt pokkana lukemaan, "Teetä ja kahvia (pahaa jotta riittää pitempään)", "tannopon" ja " 33/38 raamattuja pakattuna vesitiiviisti" vielä menivät mutta sitten tuli vastaan "Suomen ja Venäjänkielisiä traktaatteja" ;)
vielä siihen saakka kunnes aurinko räjähtää.
Sitä ennen olen kuitenkin muuttanut naapurigalaksiin.
Tulkaa perässä.
kourassa-- kun pitelen luottokorttiani kammenessa.. siina on jo se muru-eikun siru...onks se sama ,kun piru???
sen lahemmaksi ihoani en siruja otakkaan.... eika ole viela tarjottukaan. koiralleni kylla kai sirua on tarjottu,mutta ei se huolinut,,enka voi oskaria tuosta syyttaa.. good boy!!