otsikko ^
eli mikä on parhain kahvila Hyvinkäällä? Itse käyn aina Kulmakonditoriossa, mutta olisi kiva tietää muitakin hyviä! =)
Parhain kahvila
6
1027
Vastaukset
- Kahvikisuli minäkin
Kahvela Mummonmökki Hämeenkadulla oli ainakin aikaisemmin tosi viehättävä ja ennenkaikkea massasta erottuva kahvila. Alla olevasta linkistä löytyy myös mukavia vaihtoehtoja. Hyvinkääläisten kahviloiden ongelma on lähinnä tosi kapea aukiolo....
http://www.hyvinkaa.fi/Kulttuuri-ja-vapaa-aika/Matkailu/Ravintoloita-kahviloita-ja-ilta-viihdetta/Kahvilat/- :)
Kotileipomo Laine! ihan ehdottomasti ! halvat hinnat ja kodikas/tuttavallinen tunnelma.
- ex-hiihtäjä
Olen kyllä ihan "pihalla" näistä Hyvinkään mahdollisuuksista, mutta kiitos, tuo oli hyvä yhteenveto. Tunsin lähinnä Kulmakuppilan ja sen Kauppalankadun paikan. Olen ollut niin paljon pois Suomesta ja Hyvinkäältä, että pitää päivittää paikallistietoa. Myös Jussintorin tai Sampotalon kahvioissa on pistäydytty aikanaan joskus toripäivinä. Ihan hyvä paikka oli myös Prisman pieni kahvio (vieläkö nuo ovat hengissä?).
- ökyporho
ex-hiihtäjä kirjoitti:
Olen kyllä ihan "pihalla" näistä Hyvinkään mahdollisuuksista, mutta kiitos, tuo oli hyvä yhteenveto. Tunsin lähinnä Kulmakuppilan ja sen Kauppalankadun paikan. Olen ollut niin paljon pois Suomesta ja Hyvinkäältä, että pitää päivittää paikallistietoa. Myös Jussintorin tai Sampotalon kahvioissa on pistäydytty aikanaan joskus toripäivinä. Ihan hyvä paikka oli myös Prisman pieni kahvio (vieläkö nuo ovat hengissä?).
parhaasta, niin mitä halvat hinnat siinä ratkaisee? Eikös tässä maailmassa ole paremminkin niin ettei halvalla hyvää saa. Halpa on asia joka nivoutuu useimmiten yhteen persaukisuuden kanssa. Persaukisella kun ei ole mahdollisuutta etsiä hyvää, on otettava vain sitä mitä sillä vähällä rahalla saa.
- Antsu W.
Linjalan kahvila oli ennen muinoin suosikkini, mutta omistajanvaihdoksen jälkeen en ole enää suuremmin käynyt. Reilut 15 vuotta tuli istuttua vähintään 2-3 krt/vko.
- Anonyymi00006
Linjalan kahviota vuosituhannen alusta todellakin ikävä. Ei ole yhtä hyvää paikkaa sen jälkeen löytynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976