Kenkämarskin myyjien mielestä kengän normaali käyttöikä on kaksi kuukautta. Eivät ota mitään vastuuta, jos kengät hajoavat. Itse ostin ei mitenkään kovin halvat kengät kaksi kuukautta sitten Kenkämarskista, ja nyt ovat hajalla, kun menin kyselemään, mitä asialle voisi tehdä, erittäin tyly myyjä sanoi suoraan, että ota yhteys kuluttajavirastoon. Sen myös aion tehdä, minusta kuluttajan on oikeus olettaa, että talvikengät kestävät pari vuotta, edelliset kenkäni ovat kestäneet keskimäärin viitisen vuotta, joten jos Kenkämarskin kengät ovat näin paljon huonolaatuisempia kuin kaikkien muiden liikkeiden, niin siitä pitäisi myyjän sitten kertoa ostohetkellä. En nimittäin taatusti olisi ostanut sieltä mitään kenkiä, jos olisin tiennyt heidän kenkiensä huonon laadun etukäteen! Kenkämarski joutuu todellakin boikottiin, ikinä en enää tuollaisesta puljusta osta yhtään mitään!
Hairahduin Kenkämarskiin
Tulistunut asiakas
2275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kerrotko vähän miten tuotteen virhe on ilmennyt? Onko kyse mielestäsi normaalista kulumisesta? Kommentoiko myyjä asiaa miten?
Kuluttajavirasto on katsonu että jopa halvimpien kenkien tulisi kestää yhden käyttökauden.
Ota selville kenkien valmistaja tai maahantuoja ja ota suoraan sinne yhteyttä. Valmistaudu lähettämään kengät heidän tutkittavikseen. Saat todennäköisesti asiallisempaa palvelua ja kengät joko korjattuina taaisin tai uuden parin. Muista kertoa asiallisesti miten kenkiä on käytetty ja miten vika ilmaantui.