säästettävä meillehän ontulossa yli 600 vanhusta ulkomailta vanhainkoteihimme asumaan. Heillä on varmsti reumaa ja niverikkoa.
Onhan meidän otava vieraskoreita vaikka meidän omien sairaiden kustannuksella.
"Jaffat tuloo ja helmat paukkuu"
Onhan meidän otava vieraskoreita vaikka meidän omien sairaiden kustannuksella.
"Jaffat tuloo ja helmat paukkuu"
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aikamme kuva, kelan virkamiehet säästää kohonneita kustannuksia reumasairauksissa, lopettamalla koko sairaalan. Eikö kukaan saa niitä vastuuseen. On myös syytä kiittää politiikkoja , tänään luin että kreikalle annetaan rahaa lainaksi , holtitomasta rahankäytöstä talousvaikeuksiin joutuessaan. Pääministeri ilmoitti voittoa tulevan sitäkin lainauksesta. Pistää miettimään onko ulkomaat tärkeämpiä kuin omat kansalaiset. Olen itse saanut hyvää hoitoa kyseisessä paikassa, vieläkö siellä myös koulutetaan reumasairauksiin erikoistuvia lääkäreitä.? Tämän maan todellinen tauti on se että ketään huonoja päätöksiä tekeviä ei laiteta vastuuseen , ainakaan vielä. Kun ruvetaan laittamaan vastuuseen, niin päätösten taso nousee.
Se on ihan varma asia se, ja selkäragattomat etsii muita hommia..
Olen saanut Reumalla erinomaista hoitoa asiantuntevan ja ihanan henkilökunnan kautta. Sairaalan tilat ovat viihtyisät ja kaunis, rauhallinen luonto ympäröi sairaalaa. Mielestäni liikenneyhteydetkin Heinolaan toimivat hyvin. Tuntuu pahalta ajatella laitoksen lopettamista! Toivottavasti ne henkilöt, jotka pystyvät Reuman kohtaloon vaikuttamaan, ymmärtävät sairaalan arvon sekä henkilökunnan ammattitaidon ja löytävät ratkaisun sairaalan toiminnan jatkamiseksi!