Olisin niin mielelläni kommentoinut täällä kissani ruokailutottumuksia ja Purina-kokeiluja. Olen hyvin, hyvin pettynyt että testissä olivatkin VAIN kuivamuonat. Kissamme ei siis koske edelleenkään niihin enkä niitä aio enään tarjota. Äitini kissa Nöpö syököön testiraksut kokonaan.
Kissan ruokavalio tulisi olla kuitenkin monipuolinen, siten myöskin monipuolinen testaaminen olisi ollut hyvä juttu. Miten ihmeessä testin järjestäjät kuvittelevat etes saavansa oikeita testituloksia kun kuitenkin kirjoituksista päätellen suurin osa testaajista antaa kissoillensa muutakin kuin testiraksuja? Jos turkin kunto paranee, niin onko se sitten ruuan ansiota kokonaan vai pelkkien raksujen?? Vai johtuuko se siitä että talvikarva vaihtuu vai onko kissaa harjattu enemmän?
Minusta kissan ruokavalion pitäisi sisältää muutakin kuin raksuja vaan. Siksipä annan omalle kissalleni niitä raksuja ja ruokaa mitä se syö.
Nurinaa...
1
221
Vastaukset
Niin minäkin annan muuta ruokaa, nämä raksut on tuohon kaiken muun lisäksi piste i-päälle! Ne on kissan *nameja* joista on hyötyä kissalle monella eri tavalla ajan myötä, kun ne niitä popsivat. Jollei sinun kisut ollenkaan tykkää raksuista, niin ei sille voi mitään, koska tässä nyt oli sitten kuitenkin tarkoitus testata vain, tämä uusi raksu, eikä muita Purinan tuotteita, mitä näkyy loppujen lopuksi olevan kaupoissa pilvin pimein.
Hyvä juttu, jos äitisi kissa syö niitä. Niin syö minukin äidin kissa *Karvinen* kun annoin heille myös kokeeksi yhden pussin näistä saaduista. Kuulemma aikovat ostaa jatkossakin näitä raksuja, kun Karvis tykkäsi niistä.
Kenkkua, kun sulla meni pieleen testi, mutta ainakin Nöpö on edes tyytyväinen :)
Mukavaa Kevättä teille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986378KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3575897Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602853Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071978- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191643Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811310- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331128