27.03.2010 on sitten earth hour ja kaikki sammuttavat valot 20:30 tunniksi ......... paitsi minä. CO2 veronkerääjät suksikoot suolle idioottimasine laskelmineen.
Earth Hour
A.R.,
1198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ajattelemaan asioita. Voisit itsekin kokeilla. Ajattelu on ihan hauskaa.
Joka osaa ajatella ei usko kaikkia IPCC:n valheita...
http://www.guardian.co.uk/environment/2010/feb/01/leaked-emails-climate-jones-chinese
IPCC:n pervot pitäisi laittaa kuriin.
Sitä samaa voisi suositella sinullekin. Vai maksamalla "päästömaksuja", jotka meille typerille suomalaisille on langetettu, pelastamme maailman. Aatteleppa ite, mitenkä niihin päästöihin suhtautuu ne valtiot joista niitä päästöjä todellakin tulee ja yhä enemmissä määrin vaan lisääntyy. Mutta suomalaisethan perinteisesti maksaa mukisematta. Olet varmaan lunastanut jo sielullesi paikan, tai sitten viimeistään huomenna earth houriin osallistuttuasi.
kaikki valot ja uunin ja sähkölaitteet päälle ja autokin raksuttaan,jotta bensaa palaa.suosittelen kaikille.
Että ajelen sen tunnin verran city-maasturillani pillurallia Manskun päästäpäähän ja tämä siis tunninajan.
Kannatettava ajatus
maasturi illan rälläilyä varten.
Siis todella typerää vouhotusta koko hour jälleen.
Menkää "ihmisen aiheuttaman ilmastonlämpenemisuskovaiset" keskustelemaan ilmastonmuutospalstalle.
Siellä typerä hörhöilynne ammutaan sumeilematta alas ja todisteiden valossa. Kusetuksen aika alkaa olla jo ohi. Maapallo noudattaa luonnolista sykliään, hörhöilystänne huolimatta, sorry ny vaan!!!!
Ei kiinnosta pätkääkään, mitä tästä pallosta jää minun jälkeeni. Nykyajan kakarat ovat sairaita ja ällöttäviä "erityislapsia" kirjainlyhenteineen. ADHD ym. sairasta! Miksi viitsisin nähdä vaivaa tuollaisten "jätteiden" vuoksi???!!!
Minulle on ainoastaan tärkeää vain se, että minulla on mukavaa. Haluan aamulla lähteä lämpimällä autolla töihin sen käytyä tyhjäkäynnillä ainakin puoli tuntia ym. MINÄ haluan nauttia elämästäni nyt ja paskat välitän siitä, mitä jälkeeni jää!
Oletteko huomanneet, minkälaisia paskalökäpöksyjä nuoret ovat? Miksi meidän pitäisi tuollaisten vajaa-älyisten vuoksi tinkiä omasta mukavuudestamme???
Ei ole huomattu minkälaisia pas...jä nuoret ovat! Nuoret ovat aina nuoria, jopa sinunkin, provokaattoriaikoina. Veditkö liimahöyryjä kun näyttää olevan noin pahasti pää sekaisin....
Meillä säädetään olohuoneen valaistus täysille tuona aikana!
Se tekee 480 wattia - ja kaikki hehkulampuilla!
Ihan vain protestiksi jatkuvalle energian hinnan nostoille pohjautuen puhtaisiin tekosyihin. Maapallon ilmasto muuttuu, tekipä ihminen sitten mitä hyvänsä. Niin se on muuttunut jo kauan ennen kuin täällä oli yhtään ihmistä.