suomen pelleimmät tyypit mielestänne ?
missä
paikkakunnalla
15127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
kemi vois olla yks parhaiden pellein synnyinsijoista. eiks sieltä oo lähtöisin ruonansuu, petelius, kuoppala...ym liekkö maaperässä jotain sellaista pohjanmeren perukoilla, että pellejä sieltä lähtöisin tavallista enempi :))
Kuoppala ja Ruonansuu Kemista, mutta Petelius on Tornion Röyttästä. Käynykkin hänen kotonaan, en Pirkka-Pekan vuoksi, vaan hänen sisarensa, Vuokko Mattilan vuoksi.
tarkennuksesta, mie tunnen pirkan noista bongari piireistä, mutta olen aina pitänyt häntä kemiläisenä. oli sit 20km pohjoisempaa kotoisin :) onks korpelan tommi kummasta kotoisin, no googlehan sen kertois :))
Tommi Reposta? Muistaakseni Kaakamosta, samoin kuin Jari Vesakin on. Reposen paikkaa en ihan tarkkaan muista, mutta tuo Kaakamo mielessä. On Kemistä Tornioon päin, jotain 12 - 14 kilsaa. Reposella kuulema tätä nykyä ravintola Pikku-Hiace Kemissä.
kun unohtu. Peteliushan on 35 kilsaa Kemistä pohjoiseen päin. Tai oikeastaan Torniosta Perämeren rantaan päin.
reposta tarkoitin :) täytyypä pyörähtää olusilla Pikku-Hiacessa, kun liikkuu sillä suunnalla :))
kuulema välillä pörrää itsekkin. On yömyöhään auki, kahdessa kerroksessa oleva suosittu paikka. Pääsiäisenä olen Kemissä, pitäskö poiketa, aniharvoin ravintolassa käyn, varmaan vuosi edellisestä, mutta voihan sitä joskus ;o), kunhan ei tavaksi jäis.
tällä palstalla niin kyllä lahti vie ykköspaikan kirkkaasti.
;)
kuitenkin niin, että lahtelaiset ovat kuitenkin tosikkoja loppuinlopuksi, kun näyttää heiltä useammalta puuttuvan toi itsekritiikki täysin?? kunnon koomikko osaa nauraa myös itselleen ja pistää itsensä likoon paikassa kuin paikassa :)
kokonaan.
ole joka paikkakunnalla. Teiden varsilla metsissä ja mielisairaaloiden pihamaallakin? ;)
lahdessa taitaa olla eniten..
Siellä teillä päin on paljon enempi. Sinähän oletkin vain luulija.:)
velttoa porukkaa.