Niin tuossahan tuo kysymys tuli ja vähän perusteluita kehiin. Olen muuttamassa perheen kanssa Hämeenkyröön ja ihan vaan kiinnostaa asuinalueiden "maineet" ja mitä plussaa/miinusta alueella on. :) Asiallisia perusteluita, kiitos!
Paras asuinalue h.kyrössä?
tuleva asukas ko?
3467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vedä johtopäätös vastauksien määrästä.Eli jos ei pakko tulla älä tule.Luulevat itsestään liikoja.Näin kaikissa pikkukunnissa muuttaja on "vieras".Ja jos tulet ja on lapsia älä muuta syrjäkylään.
Olin jo melkein päässyt pois täältä nyt joudun asumaan täällä taas muutaman kuukauden, enkä varmasti jää pitemmäksi aikaa. Lapsia tänne en ainakaan toisi, sen verran menoa ja meininkiä koin kun viimeksi asuin täällä. Nyt en pistä päätäni ulos ovesta ja käyn kaupassakin naapurikunnassa. Hullu paikka...sisäsiittonen..
kunnan sivujen kartasta. Sieltä saa aavistusta asiasta... Käpylä varmaan on sitä "Beverly Hillssiä" ja Keskuspuisto Harlemia.