Ilman kypärää+

Suurissa pyöräilymaissa, kuten Hollannissa,
Tanskassa ja myös Ruotsissa kypärä on enemmän
kuin harvinaisuus. Meillä puuhataan kypäräpakkoa.
Ehdotan kypäräpakkoa myös autoilijoille.


Tämä keskustelu sai alkunsa aiheesta:
Vain viidennes pyöräilijöistä käyttää kypärää
3228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Teho-osastolla työskennelleenä olen nähnyt mitä
kypärättömyys saa aikaan. Kannatan siksi
kypäräpakkoa, murkku ikäiset eivät muuten kypärää
päähänsä laita!

Äänestä
  • Minäkin kannatan.

    Äänestä

  • Kaikki kaksipyöreäiset ovat niin vaarallisia, ettei kypärä riitä vaan ne pitäisi kieltää kokonaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kypärä kirjoitti:

Suurissa pyöräilymaissa, kuten Hollannissa,
Tanskassa ja myös Ruotsissa kypärä on enemmän
kuin harvinaisuus. Meillä puuhataan kypäräpakkoa.
Ehdotan kypäräpakkoa myös autoilijoille.


Tämä keskustelu sai alkunsa aiheesta:
Vain viidennes pyöräilijöistä käyttää kypärää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu