Linda pilasi ja pudotti

ja hajotti ryhmän

Linda pilasi ja pudotti sen mahtavan kaksikon joka olisi ehdottomasti pitänyt jatkaa kilpailussa. Toinen esiintyjistä ei kyllä finaaleissa vakuuttanut, mutta ehkä koko jutun viehätys oli siinä kaksikossa eli The Rhythm Rockers. Ei halunnut Linda kuunella hiphoppia/rappia ja finaaleissa sai sen käsityksen, että kaksi muuta tuomaria ei olisi hajoittanut tätä duoa.

Mitä tähän uuteen Fearless yhtyeeseen tulee niin Milla kyllä veti ihan hyvin ja mikäli se vain olisi mahdollista kannattaisi harkita The Rhythm Rockers yhtyettä uudelleen kasaan ja jos sieltä vaikka löytyisi myös Millalle paikka.

3

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omahyväisyys huokui

      Hyvänen aika, kun ei edes alkeita osata - miettikää, mitä muualla maailmassa osataan jo päiväkodissa. Musiikkikasvatus on hiukan eri kengissä.

      Tytteli oli kai 16-v. Täysin epäkypsä. Parilla ei ollut minkäänlaista yhteyttä toisiinsa. Tyttö vesi omaa sooloaan. Sopimaton pari. Täysin.

      Eikö miesparka laulanut nuotin vierestä ja vahvasti vetikin?

    • ei sytytä

      on kotona kasvamassa, naama vaan ei miellytä, ei sitten millään, raaka, banaali, sivistymätön ääni. Ei ole edes mallin näköinen. Joten: ei kiitos.

    • KYKYJENSÄ MUKAAN

      MITÄÄN PILANNUT. TAI PUDOTTANUT. VAAN SE SEKALAINEN PORUKKA PUDOTTI ITSE ITSENSÄ HUONOLLA LAULULLA JA LAULUTAIDOILLA- MINÄ PIDÄN LINDASTA JA TOIVOTANKIN LINDALLE PALJON KAIKKEA HYVÄÄ HÄNEN ELÄMÄSSÄÄN.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      20
      1761
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      146
      1748
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      320
      1421
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1102
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      139
      1058
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      955
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      945
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe