luitteko jo tästä idiotista? VIeläkö äänestätte kokoomusta tämän luettuanne? tää otus haluaa tappaa kaikki saimaannorpat :
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010032911377583_uu.shtml
tämä haluaa tappaa
52
304
Vastaukset
- Äänioikeutettu
Minusta on hienoa, että kokoomuslaiset vihdoinkin sanovat, mitä ajattelevat. Näin äänestäjät pääsevät vihdoinkin perille puolueen linjasta, joka on ollut jokseenkin hämärä viimeiset sata vuotta.
Tuo tyyppi söisi varmaan kehitysvammaisen lapsen lihaakin, jos joku sen tarjoilisi hänelle kolmen Michelin-tähden ravintolassa.- Kokki vain
Miksi ei tarjoiltaisi!?
Hyvän ruoan jälkeen maistuu varmaan Kuubalainen sikari!?
aivan, hulluja on monenlaisia....................onneksi en ole ikinä äänestänyt kokoomusta, eikä sitä pvää tulekaan..................
kovasti ihmettelen, miksi kaikissa kyselyissä kokoomuksen kannatus vaan jatkaa nousuaan.............meille köyhille käy huonosti kok. ollessa vallassa.................- Älyttömät asialla
voisi äänestää kokoomusta?
Keitä ne oikeastaan ovat?
Olisi kiva tietää. - Late Lapista
Minäkään en ole koskaan äänestänyt kokoomusta. Jos joskus äänestän sitä puoluetta, saa minut toimittaa hourulaan.
Kokkareet koppiin Ry Tornion osasto.
- cxsdfff
asiaton kommentti kokoomuslaiselta. Vaikkei olisi aivan tosissaanknan niin kaikkea ei pidä laukoa...
- jäitä knalliin
laji on menneisyydessä kuollut sukupuuttoon - niitä on varmaan tuhansia...me emme vain tiedä.
Kyllä tuo kokoomusherra asiaakin puhui ku halusi suojella alueita ,jotta monet lajit voisivat selvitä.
Yhden lajin palvominen on muilta pois ,tätäkään ei tahdota hoksata. - Arvot&arvot
jäitä knalliin kirjoitti:
laji on menneisyydessä kuollut sukupuuttoon - niitä on varmaan tuhansia...me emme vain tiedä.
Kyllä tuo kokoomusherra asiaakin puhui ku halusi suojella alueita ,jotta monet lajit voisivat selvitä.
Yhden lajin palvominen on muilta pois ,tätäkään ei tahdota hoksata.Kertoisitkos nyt mitä sukupuuton uhkaamia lajeja saimaannorppien tuhoaminen pelastaisi? Luonnosta vieraantuneet ihmisen kaltaiset, laskevat suustaan sammakoita solkenaan.
Tietenkin ennestäänkin ylimökitetyt ja ympärivuotisen liikenneterrorin alaiset Saimaan rannat ja niiden rakennusoikeudet ovat tyhmyreillä etusijalla. Saisivat tukehtua ahneutensa paskaan totaalisesti! - jäitä hattuun
Arvot&arvot kirjoitti:
Kertoisitkos nyt mitä sukupuuton uhkaamia lajeja saimaannorppien tuhoaminen pelastaisi? Luonnosta vieraantuneet ihmisen kaltaiset, laskevat suustaan sammakoita solkenaan.
Tietenkin ennestäänkin ylimökitetyt ja ympärivuotisen liikenneterrorin alaiset Saimaan rannat ja niiden rakennusoikeudet ovat tyhmyreillä etusijalla. Saisivat tukehtua ahneutensa paskaan totaalisesti!palvoa jA kuluttaa suuria summia yhden (!) eläinlakin suojeluun. Tottakai rahat ovat muilta pois.
Ajatella , naakka-inhokkki on myös suojeltu. - ccxx
jäitä hattuun kirjoitti:
palvoa jA kuluttaa suuria summia yhden (!) eläinlakin suojeluun. Tottakai rahat ovat muilta pois.
Ajatella , naakka-inhokkki on myös suojeltu.Kuka palvoo norppaa? Olet omituinen.
- Typerykset
Jutut ovat samaa tasoa.
Ja näitä riittää... ja typerät ihmiset äänestävät. - Folio Mulder
Tuohan kertoo nuorten mielikuvituksesta vailla järkeä vain, vaikkakin tyhmästä sellaisesta tuossa kohdin. Nuoria ei pitäisi tyhmyytensä takia päästää politiikan vaikutuspaikoille eikä muutoinkaan kuin vain leikkimään viisasta johonkin taustalle junioriketjuihin ilman minkäänlaista päätäntävaltaa. Alle 35 vuotiaat pois säheltämästä tärkeissä asioissa.
Ei sen puolen eipä tämä nykyinenkään hallitus mikään viisas ole ollut. Sehän on suomen taloudellisia asioita avittanut vain huonompaan suuntaan tyhmillä, lyhytnäköisillä kaupoilla ja maahanmuuttopolitiikallaan esim.
Ja tuohon norppa-asiaan lyhyesti vielä: Ihmiskunta hävittää hirvittävästi muutenkin muita lajeja kontrolloimatta omaa lisääntymistään. Olemme totaalisen tuhon tiellä. - Ihmisvihaaja
Ihmisellä ei ole mitään oikeutta päättää jonkun toisen lajin elämästä ja kuolemasta.
- USA alas!
kuten USA:lla.
- Iirohiiri
noin julistat.
Millä oikeudella leijona repii antilooppia kappaleiksi? - ...
Iirohiiri kirjoitti:
noin julistat.
Millä oikeudella leijona repii antilooppia kappaleiksi?Vertaatko nyt ihan tosissasi ihmistä leijonaan? Vai mikä oli kirjoituksesi pointti?
Minä en ainakaan juoksentele alasti pihalla norppia saalistamassa, sinusta en tiedä. - iirohiiri
... kirjoitti:
Vertaatko nyt ihan tosissasi ihmistä leijonaan? Vai mikä oli kirjoituksesi pointti?
Minä en ainakaan juoksentele alasti pihalla norppia saalistamassa, sinusta en tiedä.No miten muka ihmisellä ei olisi oikeutta tappaa eläimiä ,kun leijonakin tappaa antiloopin. Miksi ihmistä sorretaan?
Tuossa logiikassa ei ole mitään järkeä!
- KANNATETAAN.
Sinne järveen voisi upottaa myös kaikki loiset, sekä koti- että ulkolaiset veroelätit.
- loisötökkä
Mieluummin kaikkia ötököitä ja loiseläjiä' sademetsissä pitäisi pikemminkin suojella
- Öääk! Öääk!
Sinnemäki pysyy "norpantappajien" hallituksessa? No seassa tyhmyys tiivistyy, se on Annista jo huomattu.
- arvokkain
Saimaan norpap on arvokkaampi kuin yksikään kokoomuslainen!
- pennusta tietoa
äijä sanoo olevansa : 27-vuotias kokoomuslainen yhteiskuntatieteilijä
- Sikoja kaikki
kaikenlaisilla maatalouden saasteilla, joita päästävät vesistöihin. Loput hoidetaan moottorikelkalla.
Siinä meillä hallituskumppanit, jotka sopivat toisilleen kuin nyrkki sian perseeseen.- koko hallitus
No tietysti nekin .. ja meidät ne tappaa kanssa kunhan saavat meidän kirjottajien ip't selville!!
- lakialoite
Sorsan- ja hirvenmetsästykseen on liian pitkä aika. Illat pitkät pitää vain hipelöidä pyssyä, eikä keksi millään mitään ammuttavaa. Saimaannorppaa olisi kyllä kiva metsästää keväthangilla.
- sukupuuttoon
" Tulipa tuossa mieleen, että saimaannorppa voisi olla kannattavaa tappaa sukupuuttoon. Sama koskee kaikkia marginaalilajeja, eli käytännössä pääosin isoja nisäkkäitä. Ei luonto siitä pahemmin kärsisi jos norppa katoaisi Saimaasta, Tikka kirjoittaa blogissaan."
Isoja nisäkkäitä, eli myös ihmisiä. Eihän luonto siitä kärsisi yhtään, päinvastoin, jos ihminen katoaisi maapallolta. Tämä siis ihan vain Tikan omaa logiikkaa käyttäen, ja ihan vain keskustelunavauksena. Mistä näitä idiootteja sikiää?
Olen aikaisemmin ollut varsin "puolueeton", mutta viime vuosina on alkanut tuntua, että kokoomus ja keskusta ovat erkaantuneet todellisesta elämästä ja normaalijärjestä.- ...
Nimenomaan, kaikki heikot tapetaan, sehän se on äijän viesti! Kaikki jotka ei kuulu äijän kategoriaan, ei kun menoksi vaan.
- Ei norpantappajille
Älä. Jos Iiro Viinastakin hirvittää nykymeno, niin täytyyhän sen olla jo aika sairasta.
Mikä tuli taas nuoren kokoomuslaisen aivoituksilla tänäänkin todistetuksi. - Laman lapset
Ei norpantappajille kirjoitti:
Älä. Jos Iiro Viinastakin hirvittää nykymeno, niin täytyyhän sen olla jo aika sairasta.
Mikä tuli taas nuoren kokoomuslaisen aivoituksilla tänäänkin todistetuksi.dementikko, jonka muisti pelaa.
Äänestäjien poliittinen muisti näyttää pelaavan selkeästi huonommin, kun kokkareita on äänestetty eduskuntaan.
- jojiahaIF
Voitaisko sanoa, että kokoomus on idiottipuolue, jonka hallituksessa Sinnemäki urheasti toimii idioottien kanssa norppia vastaan.
- saunan taakse...
Oikeasti maanpetturi koko paskakokkare. Mutta kun kansalle hokee mantraa: koti, uskonto, isänmaa.
- Just joo
Olen tutustunut näihin Pihlajaveden savolaisiin, enkä ole eläissäni tyhmempiä ihmisiä tavannut. Äänestävät tämmöisen juntin heti eduskuntaan.
Juhannuskokossaan ne polttavat kepulaisetn kanssa yhdessä vanhoja traktorinrenkaita ynnä muuta ongelmajätettä ihan iloisesti.
Norpa halutaa tappaa, koska ne "vie meidän kalat". - Taas kerran...
Just joo kirjoitti:
Olen tutustunut näihin Pihlajaveden savolaisiin, enkä ole eläissäni tyhmempiä ihmisiä tavannut. Äänestävät tämmöisen juntin heti eduskuntaan.
Juhannuskokossaan ne polttavat kepulaisetn kanssa yhdessä vanhoja traktorinrenkaita ynnä muuta ongelmajätettä ihan iloisesti.
Norpa halutaa tappaa, koska ne "vie meidän kalat".Taas kokoomuslainen äänessä...
On Hennariikkaa.Tiuraa.Kokkosta.Beniä.Kanervaa.Vpaavuorta jne...
Onko pakko olla idiootti että saa Kokoomuksen jäsenkirjan taskuunsa.
Vähän vaikuttaa siltä. - 我实在是愚蠢的
Taas kerran... kirjoitti:
Taas kokoomuslainen äänessä...
On Hennariikkaa.Tiuraa.Kokkosta.Beniä.Kanervaa.Vpaavuorta jne...
Onko pakko olla idiootti että saa Kokoomuksen jäsenkirjan taskuunsa.
Vähän vaikuttaa siltä.vittu niinistöä äänestin kerran presidentiksi
mutta ei äänen ääntä multa enää ikinä sille puolueelle.
phyi helvetti että oon ollut niin tyhmä.
onneks ei kuitenkaan voittanut. - Arvot&arvot
Just joo kirjoitti:
Olen tutustunut näihin Pihlajaveden savolaisiin, enkä ole eläissäni tyhmempiä ihmisiä tavannut. Äänestävät tämmöisen juntin heti eduskuntaan.
Juhannuskokossaan ne polttavat kepulaisetn kanssa yhdessä vanhoja traktorinrenkaita ynnä muuta ongelmajätettä ihan iloisesti.
Norpa halutaa tappaa, koska ne "vie meidän kalat".Samaa mieltä toteamuksestasi, sitä ne perkeleet pääosin ovat ja kepulaiset järkiään. Herraparatkoon niiden jätekulttuuria, kaikki mikä palaa tuhotaan polttamalla, eikä koira perään hauku, kun näillä keskenään sikiintyneillä on omat "ympäristövirkojen" tyhjäntoimittajat, jotka ei puutu mihinkään myrkyttämiseen!
Siinä on norpat samoin kuin tiedostavat ja vastuulliset ihmisyksilöt lujilla, luontoon joutuvien myrkkyjen suhteen. - höpöböbö
Arvot&arvot kirjoitti:
Samaa mieltä toteamuksestasi, sitä ne perkeleet pääosin ovat ja kepulaiset järkiään. Herraparatkoon niiden jätekulttuuria, kaikki mikä palaa tuhotaan polttamalla, eikä koira perään hauku, kun näillä keskenään sikiintyneillä on omat "ympäristövirkojen" tyhjäntoimittajat, jotka ei puutu mihinkään myrkyttämiseen!
Siinä on norpat samoin kuin tiedostavat ja vastuulliset ihmisyksilöt lujilla, luontoon joutuvien myrkkyjen suhteen.tuo on - poltto on hyvä tapa hävittää roskia muoveja ym..
mutta Hyvä ihmisestä Jeesuxestä josta olisi miljoona kerta enemmän hyötyä jokaiselle ihmiselle?????? Hänestä ei kukaan välitä ????? Ei norpat voi kenelle antaa ikuisen elämän. Hetkillisiä tunteita kyllä mitä ihminen himoitsee.....
- Arvot&arvot
Uskovaiseksi alkaneille se näyttää olevan sama mitä tuhotaan ja miten, kunhan saavat höpöttää houretiloissaan. Tunnenkin harvinaisen paljon uskovaisia jätetörkyjen polttajia, ihan suruttomia "jumalan lapsia", no eivät ne kaikki tosin norppia tms. eläimiä vihaa, mutta ovat kyllä aika "yksniitisiä".
- iirohiiri
Arvot&arvot kirjoitti:
Uskovaiseksi alkaneille se näyttää olevan sama mitä tuhotaan ja miten, kunhan saavat höpöttää houretiloissaan. Tunnenkin harvinaisen paljon uskovaisia jätetörkyjen polttajia, ihan suruttomia "jumalan lapsia", no eivät ne kaikki tosin norppia tms. eläimiä vihaa, mutta ovat kyllä aika "yksniitisiä".
on kristittyjen vaalittava - ateismi ei anna mitään perustaa sille ,se on toivottomuuden uskonto.
iirohiiri kirjoitti:
on kristittyjen vaalittava - ateismi ei anna mitään perustaa sille ,se on toivottomuuden uskonto.
Mutta ykkössijassa olisi aina vaalittava Jeesuxesta ja säästä Hänet vaikka taas tuntuu maailma huutavan säästä barabbas ja norpat ja ristinnaulitse Jeesusta joka häiritsee meidän syntinen elämä ? Vai mitä ????
- Arvot&arvot
savonarola kirjoitti:
Mutta ykkössijassa olisi aina vaalittava Jeesuxesta ja säästä Hänet vaikka taas tuntuu maailma huutavan säästä barabbas ja norpat ja ristinnaulitse Jeesusta joka häiritsee meidän syntinen elämä ? Vai mitä ????
Savonarola, tuskin se jeesuxes olisi halunnut norpan tuhoa, teikäläisistä en oo varma. Jos ajattelisit järkevästi, niin tuskin jeesus / norppa vastakkainasettelu on kovinkaan älykästä, mutta jos pääparka on niin sen oman erinomaisen uskon löylyttämä, niin noinhan se sitten passaa?
Vaikka näiltä riveiltäni voisi päätellä, että olen täysi ateisti, niin pois se minusta, jokaisella on oma sisäinen maailmansa ja minä en pysty hyväksymään epäoikeudenmukaisuutta, luomakunnan suhteen.
- kirjoittaa
- Tulipa tuossa mieleen, että saimaannorppa voisi olla kannattavaa tappaa sukupuuttoon. Sama koskee kaikkia marginaalilajeja, eli käytännössä pääosin isoja nisäkkäitä. Ei luonto siitä pahemmin kärsisi, Tikka kirjoittaa sunnuntaina tehdyssä blogimerkinnässään.
- tuottamaton yksilö.
Eihän tuossa mitään ihmeellistä ole.Kyseessähän on Kokoomuslainen...
Norppahan ei tuota mitään.
Kokoomus ei hyödy Norpista mitään.
Henki pois !
- parasta!
Kokoomus otus väittää: Saimaannorppa ei ole tärkeä eläin
Eli tärkeät vain saavat elää. Minäkään en tunne olevani tärkeä! Minäkään siis en Kokoomukesn mukaan saisi elää. MIELESTÄNI, EI-TÄRKEIDEN ELÄMÄ ON SITÄ RIKKAINTA!
Mutta se pitää oivaltataa, ja oivaltaminen vaatii aivotoimintaa, ja sitä ei näytä kokoomuksella olevan!
Tärkeät saa mennä hevon perseeseen! - haudassa
Kyllä tässä kokoomus itselleen hautaa kaivaa!
- tekis halmeet..
ja jokaisen... miten mahdollista, että tollanen läskiperse tyhjäpää voi edustaa suomea eu.n sisällä maatalus yms paskaa ministerinä ulkonäkö jo kertoo. että kuuloaisti mennyt, ja suu jauhaa, vaikka ei ees purukumii suussa paskaa....
- tämä on tosi..
Hullujenhuoneelle.. minulla senverrab euroja että minä maksan loppu vuodet hourulan lääkkeet yms...
- Menöökö se perille
Ettekö te osaa ees lukea oikein. menkääpä siitä esikouluun ensin, jossa täti neuvoo, mitä yleensä ne koukerot paperilla milloinkin tarkottaa.
esim. tuo "pöljä" sana, tarkottaa, että ootte pöljiä. Ja tuo "ootteko" tarkottaa, että te ootte.
Ja suomennettuna se tarkottaa, että onko järki jääny jäläkijunaan. -eikä se tarkota, että juna tekisi jälkiä.- Natsinorppa ?
norppien vastaisku kirjoitti:
Hahahah !
Olen hyvin pitkälti Norpan kanssa samaa mieltä.
- takuuvarma häviö
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2064956
- VARMASTI !!!
TERVEISIN: POLITIIKKAAN KYLLÄSTYNEET RY !!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315007- 343456
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833204- 112297
- 281897
- 121828
- 1611793
- 1051310
- 1371127
- 141119