Huomaatteko nyt?

Mikään ei ole varmaa

Kovin on tuulinen paikka tuo ennakkosuosikin paikka, pakka saattaa mennä jo yhden vedon takia sekaisin. Mitäköhän on vielä odotettavissa seuraavissa jaksoissa..? Elias romahti, Yrjänä ja Christian nousivat kärkeen. Laulun puhtaudesta lässyttävät voivat vetää tietyt johtopäätökset siitä, että Soulsisters meinasi tippua koko kisasta... Kun sitä jotain ei ole, niin sitten sitä ei ole. Veikkaan, että Soulsisters lähtee kotiin, jos ei ens kerralla, niin sitä seuraavalla.

7

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yrjänä/Elias voittaa

      Samulin kannatus on nousussa, mutta en oikein näe häntä Koop Arposta kummempana nobodynä. Symppispersoonia varmaan molemmat, mutta ei tähtiainesta. Soulsisters - who cares? Enchant on sopivaa kamaa lapsille ja lapsenmielisille. Merja vois olla jonkunlainen indieartisti, mutta tuskin kovin kovassa suosiossa tulevaisuudessa. Leena on valitettavasti siinä loukussa, että noita vaaleita tulkitsijoita (Anna Puu, Chisu, Jippu, Katri Ylander) on jo pilvin pimein, tuskin mahtuu enää joukkoon. Suomirokkari Yrjänä "äijä" Salmelasta voisi olla staraksi, samoin Elias "mies ja kitara" Hämäläinen on myös kova, vaikka ensimmäinen veto olikin pliisu. Kitara käteen ja sinne katusoittajan juurille, niin homma toimii! Christianhan on aivan ässä, mutta menee loppupeleissä sinne bändin keulakuva -osastolle.

      • poprokkiarokpoppia

        Christianit on jo NIIN nähty ja kuultu ja parempina versioina. Ja Leenatkin. Samulin ja Eliaksen jako. Merja on liian etäinen ja ryhmät ei iske.


      • johtoryhmä miettinyt
        poprokkiarokpoppia kirjoitti:

        Christianit on jo NIIN nähty ja kuultu ja parempina versioina. Ja Leenatkin. Samulin ja Eliaksen jako. Merja on liian etäinen ja ryhmät ei iske.

        Christian ei tuo tässä mitään uutta, vaikka muuten olisikin niin rock.


      • olisinhalunnuthänelä

        ei edes livenä


    • kumihousu

      mitään romahdusta, mutta christianhan oli kuulemma romahtanut iltalehden mukaan. mun mielestä juurikin christian oli pettymys, olkoonkin että oli "kipeä" ;)

      mä en ole muutenkaan nähnyt eliasta minään ennakkosuosikkina. enemmänhän christian on saanut boostia mediassa. yksi suuri ennakkosuosikki ei päässyt edes finaaliyhdeksikköön. no putoshan idolsissakin suurin ennakkosuosikka jo ekoissa finaaleissa viime kaudella. ei näistä voi tietää kuka innostaa äänestämään eniten. uskon kyllä että finaalinelikossa on vain miehiä, elias, samuli, yrjänä ja christian. tosin leena on aika lutunen, voi yltääkin kärkikahinoihin.

    • tuli jo hoppu

      ei sellainen ole suurella yleisöllä edes tiedossa

      • faoao

        Joitakin kilpailijoitahan tyrkytetään yleisölle ennakkosuosikiksi mediahehkutuksella. Kuten Parkkosta.
        Onko "ennakkosuosikki" se jota tuomaristo, tuotantoporukka ja levy-yhtiö odottavat ja toivovat voittajaksi ja media sellaisena esittää, vai se jota kansa rakastaa? Se joka saa eniten mediasuosiota, voittaa ennakkoäänestyksiä vai mikä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      17
      2334
    2. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      236
      1991
    3. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      207
      1782
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      102
      1451
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      48
      1346
    6. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      55
      1227
    7. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      179
      1153
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      94
      1100
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      975
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      14
      921
    Aihe