Huomaatteko nyt?

Mikään ei ole varmaa

Kovin on tuulinen paikka tuo ennakkosuosikin paikka, pakka saattaa mennä jo yhden vedon takia sekaisin. Mitäköhän on vielä odotettavissa seuraavissa jaksoissa..? Elias romahti, Yrjänä ja Christian nousivat kärkeen. Laulun puhtaudesta lässyttävät voivat vetää tietyt johtopäätökset siitä, että Soulsisters meinasi tippua koko kisasta... Kun sitä jotain ei ole, niin sitten sitä ei ole. Veikkaan, että Soulsisters lähtee kotiin, jos ei ens kerralla, niin sitä seuraavalla.

7

307

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yrjänä/Elias voittaa

      Samulin kannatus on nousussa, mutta en oikein näe häntä Koop Arposta kummempana nobodynä. Symppispersoonia varmaan molemmat, mutta ei tähtiainesta. Soulsisters - who cares? Enchant on sopivaa kamaa lapsille ja lapsenmielisille. Merja vois olla jonkunlainen indieartisti, mutta tuskin kovin kovassa suosiossa tulevaisuudessa. Leena on valitettavasti siinä loukussa, että noita vaaleita tulkitsijoita (Anna Puu, Chisu, Jippu, Katri Ylander) on jo pilvin pimein, tuskin mahtuu enää joukkoon. Suomirokkari Yrjänä "äijä" Salmelasta voisi olla staraksi, samoin Elias "mies ja kitara" Hämäläinen on myös kova, vaikka ensimmäinen veto olikin pliisu. Kitara käteen ja sinne katusoittajan juurille, niin homma toimii! Christianhan on aivan ässä, mutta menee loppupeleissä sinne bändin keulakuva -osastolle.

      • poprokkiarokpoppia

        Christianit on jo NIIN nähty ja kuultu ja parempina versioina. Ja Leenatkin. Samulin ja Eliaksen jako. Merja on liian etäinen ja ryhmät ei iske.


      • johtoryhmä miettinyt
        poprokkiarokpoppia kirjoitti:

        Christianit on jo NIIN nähty ja kuultu ja parempina versioina. Ja Leenatkin. Samulin ja Eliaksen jako. Merja on liian etäinen ja ryhmät ei iske.

        Christian ei tuo tässä mitään uutta, vaikka muuten olisikin niin rock.


      • olisinhalunnuthänelä

        ei edes livenä


    • kumihousu

      mitään romahdusta, mutta christianhan oli kuulemma romahtanut iltalehden mukaan. mun mielestä juurikin christian oli pettymys, olkoonkin että oli "kipeä" ;)

      mä en ole muutenkaan nähnyt eliasta minään ennakkosuosikkina. enemmänhän christian on saanut boostia mediassa. yksi suuri ennakkosuosikki ei päässyt edes finaaliyhdeksikköön. no putoshan idolsissakin suurin ennakkosuosikka jo ekoissa finaaleissa viime kaudella. ei näistä voi tietää kuka innostaa äänestämään eniten. uskon kyllä että finaalinelikossa on vain miehiä, elias, samuli, yrjänä ja christian. tosin leena on aika lutunen, voi yltääkin kärkikahinoihin.

    • tuli jo hoppu

      ei sellainen ole suurella yleisöllä edes tiedossa

      • faoao

        Joitakin kilpailijoitahan tyrkytetään yleisölle ennakkosuosikiksi mediahehkutuksella. Kuten Parkkosta.
        Onko "ennakkosuosikki" se jota tuomaristo, tuotantoporukka ja levy-yhtiö odottavat ja toivovat voittajaksi ja media sellaisena esittää, vai se jota kansa rakastaa? Se joka saa eniten mediasuosiota, voittaa ennakkoäänestyksiä vai mikä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1340
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      131
      696
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      485
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      480
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      92
      451
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe