.. mutta odotellaan.
Hyvää kesää! Kiekkoterveisin Pohjan poika
Hyvää kesää! Kiekkoterveisin Pohjan poika
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
arvasin että siellä etelässä ei tästä tykätä. Mutta niin Jokerit ku HIFK:ikin jäi jyrän alle! Osataan sitä kehä kolmosen ulkopuolellaki. Ja ilman suuria rahoja jopa!
Mä ainakin oon TODELLA onnellinen kärppien puolesta..Ja ehkä kaikki ei edes käy keskustelussa..mut mun mielestä ainaki mestaruus kuuluu kärpille, koska ne on noussu divarista, voittanu yhen ainoan mestaruuden..ja viime vuonna sai hopeaa..Niillä oli kova nälkä, ja sillonhan on PAKKO saada hunajaa...JEESSS!!
-HYVÄ KÄRPÄT: SUOMEN MESTARI 2004!!! KOVA TAISTELU PALKITTIIN!!...TPS FANIT MENKÄÄ ITKEMÄÄN NURKAN TAAKSE..!!
Mutta älä moiti koko Etelä-Suomea stadilaisten typeryydestä. Hämeenlinna. Tampere, Lahti, Rauma, Pori ja varmaan Itä-Suomen kaupungitkin onnittelee Oulua. Hienoa!!!
vaan minunkin puolestani.Nälkäisyys palkittiin juuri oikealla tavalla.Sen verran voin sanoa,että kyllä se kärppien budjetti on myös niitä suurimpia.Tolla tasolla erot on niin pieniä kuitenkin,että ei mestaruutta rahalla voiteta.Lopettakaas tollaset jutut.Sitäpaitsi mun mielestä on aika säälittävää ottaa "siitäs saitte" asenne ja haukkua kaikkia etelässä asuvia.Se on aika epäkypsää jos mestaruus on jo tullut.Mitä mä tiedän niin ei täällä etelässä mitään kärppien voittoa vastaan ole ollut.Eikä tuo kehäkolmos juttu pidä paikkaansa.Ei sillä tavalla ajatella oikeasti...tai jos joku ajattelee niin on se kyllä harvinaista.Mutta ei muuta kun ISOT onnittelut tasaiselle ja laadukkaalle joukkueelle!
"Ja ilman suuria rahoja jopa!"
Joo-o, voitaisiinkohan siellä pohjoisessakin lopettaa jo toi lässytys pikkuseurasta, ei tainnut näätien pelaajabudjetti olla ihan liigan pienimmästä päästä? Onnea mestaruudesta, ens kaudella nähdään areenalla.
Onnittelut Stadista vanhalle suosikkijengilleni!
riemuitsee ja nostaa maljoja Kärpille!! Hienoa!! Pistäkää rotuaari sekaisin...