jeps

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000061&posting=22000000002980369

käykää kattoo toi..
siinä on painavaa tietoa..
ei taida jehovantod. olla ainoita paskan puhujia..
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vainotaanko jehovantodistajia enemmän kuin esim. mormooneja, ei mielestäni. Mielestäni tässä viitataan selvästi Jumalan omaan kansaan joka on edeleen juutalaiset, joita vainotaan todella! Kuinka moni jt ei harrasta esiaviollista seksiä, monet erotetaan ja tulevat sitten takaisin juuri tästä syystä. Jehovan todistajat eivät noudata raamattua yhtään sen kirjaimellisemmin kuin muutkaan, pikemminkin esim. näilta sivuilta löytyy sellaisia jotka haluavat noudattaa raamattua:
http://members.surfeu.fi/israelapu/messpaas.html#3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000061&posting=22000000002980369

käykää kattoo toi..
siinä on painavaa tietoa..
ei taida jehovantod. olla ainoita paskan puhujia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu