Sepastian Lööppi johtaa...

Jordanian rallia. Historiallisesti uskonnollisella seudulla. Onko se moraalista ajaa pyhillä seuduilla? Eivätkö he kunnioita pääsiäistä lainkaan?

Kunhan kirjoitin.
788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mutta hommaa helpottaa, kun toteaa, että ovathan ne rankempiakin huvituksia siellä harrastaneet. Niinku semmosta rakettileikkiä ja panssarivaunulla ajoa.

Äänestä
  • Ne kahakat ovat työllistäneet enemmän kuin yhden miehen, ne sodat ovat kahlinneet tuhansia miehiä. Aloitukseni olikin kevyttä kysy-vastaa-itse yksin höpöttelyä. Osanotto ei kiellettyä.

    Äänestä

monentena oli Hirvonen ku se kaato eile autonsa? Entä Latvala?
Mä en tosta pyhyydestä tiiä. Onks siel kans pääsiäine?

Äänestä
  • neljäntenä kun kaatoi. Latvala on nyt kolmantena.

    Äänestä

ja taitaa voittaa tänäkin vuonna mestaruuden.
Eihän rallia pyhempää asiaa olekaan. Ajettaisiinkohan Suomessa pääsiäisenä rallia jos se olisi kuukauden aikaisemmin eli kelien puolesta mahdollista?

Äänestä
  • suoritettaisiin hiihtolomilla tai viimeistään pääsiäisenä jos se olisi mahdollista. Ralli on kulkenut suomalaisissa verissä niin kauan.

    Äänestä

jyvaskylan suurajot on maailmankaikkeuden uskovaisin ralli :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teppo.hummeri kirjoitti:

Jordanian rallia. Historiallisesti uskonnollisella seudulla. Onko se moraalista ajaa pyhillä seuduilla? Eivätkö he kunnioita pääsiäistä lainkaan?

Kunhan kirjoitin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu