Miks ihmiset häntä niin mollaa... Ihan mukavan oloinen tolkun nainenhan tuo tuntuu olevan. Ihastui vaan Artoon, ei siinä ole pahaa / hävettävää. Tunteellahan nuo valinnat tehdään.
Teasta
plaah6
121640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Arto: KÄSKETTIINKÖ SUN SEISOA JUKAN VIERESSÄ
Tea: ei
Arto: SE ON PAHEMPI JUTTU SITTEN
Silloin olisi jo pitänyt varoituskellojen soida ja kovaa. Mutta eihän Tea tainnut siihen Artoon jäädäkään roikkumaan ja kiukuttelua kuuntelemaan.
mutta Arto on välistävetäjä. Yritti loppuratkaisua ennenkuin ohjelma oli edes alkanut. Ne on heikkoja miehiä sellaiset. Nythän Arto on näyttänytkin heikkoutensa. Ei tuollaisesta ole parisuhteeseen.
Mutta aina tuollaiset poikkeavat tyypit tuovat ohjelmaan oman lisänsä.
Miehenä on ollut ilo katsella kuinka tyylikkäästi Jukka on joka käänteessä hoitanut hommat ja huomioinut Tean. Todellinen herrasmies ja työteliäs ihminen. Hän kyllä naisseuraa saa jos ei Tea ymmärrä elämänsä saumaa.
Tea ei ymmärrä miesten päälle eikä halua.
Härnää Artoa Jukan kanssa olemalla.
Toivottavasti molemmat miehet ymmärtää millaisen pirttihirmun kanssa meinaisisivat jatkaa1
Jukka ja Arto saa parempaa!
arto on sairaalloisen mustis..narsisti..tea manipuloitu jo..tyttö parka!
Meillä tuli perhe riita, kun sanoin heti alussa että Jukka on paras maalle ja muutenkin. Rakennettiin jukan kans yhtä aikaa 97 vuonna, siinä on mies joka tekee mitä vaan. Ei maaseudulla tee mitään sellaisella miehellä, joka vain kauniita sanoja lausuu, pitää pystyä toimimaan kaikissa tilanteissa, vällyn alla ja päällä ja kartanolla. Terveiset vaan Jukalle Karilta.
tiukkapipoinen, orjat työtätehköön.
Kaunis kylläkin omalla tavallaan, mutta voi jeesus jos mies eksyy hänen kanssaan....
Luulen että paljon tulee riitoja ja itkuja Teean kanssa. En pidä häntä muuta kuin orjuuttajana!
kaikki mollaa, olemme huomanneet Tean pirttihirmun olemuksen, orjuuttajan ja vanahan aikaisen ope tyylin.
Teea on perseestä. Jos mukamas niinkuin sanoo, on Artoon ihanstunu , niin siitä ei hyvää seuraa jatkolle jos nyt kyyneleitä ja riitoja vaikkeivat edes yhdessä ole!
ei ole mitää mollattavaa... Toivon että se valitsisi silti arton vaikka arto on ollut mustasukkanen ja tiuskinut tealle kun tea liikaaa jukan seurassa ja se että jukka on saanut 2 kertaa ratsastaa hevosella ja arto ei ollenkaan vaikka ois halunnut....
mutta arto on tainnu ratsasta tealla;)
Arto pelkää hevosia, ja ehkä nyt pelkää jo Teaakin.