Israel antoi

9109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitä ne rättipäät muuten tekee Israelin alueella, voisivat muuttaa takaisin Jordaniaan!

Äänestä
  • jo somalienkin aika mennä rakentamaan omaa maatansa.

    Äänestä

  • että takaisin Israeliin.

    Äänestä

Onko niin vaikea tajuta, että jos ampuu ohjuksia Israelin siviilikohteisiin, Israelin vastaisku on vain ajan kysymys.

Mikä muu valtio hyväksyisi jatkuvia terrori-iskuja omilla alueillaan?

Äänestä
  • Että Israel sietää sitä arabien rakkimeininkiä vuodesta toiseen.

    Mulla olisi jo palanu hermot, ja olisin haastanu Daavidin lailla koko arabibulvaanin, ja rätkiny turpiin ja lopullisesti tehny selvää siitä paskan hässäkästä, joka on jatkunu kohta sata vuotta.

    Mutta minä oonkin kuumana vielä >Venäläisten mainilan laukauksista, ja siitä, että venäläiset ei oo maksanu talvisodan sotakorvauksia Suomelle, eivätkä vieläkään kadu tekojaan.

    Oon ehkä liian oikeuden mukainen.-vai oonko liian anteeksi antamaton ?

    Äänestä

tuhottava maan tasalle ja muslimiterroristit tuhottava. Muuten mistään rauhasta on turha edes puhua, koska terroristeille jo sananakin 'rauha' -ja varsinkin Israelin kanssa on kauhistus ! Sillä heillä kuten muillakin muslimeilla (terroristit) päämääränä on tuhota Israel ja sen kansa.

On ajanhukkaa näin maallisestikin ajatellen, ettei asiaa hoideta Israelin taholta pois päiväjärjestyksestä, vaan annetaan sen vain kasvaa, kuten kasvaa Iranin uhkakin.

Mutta Raamatun ennustusten mukaan näin on mentävä ! - Ja säälin kyllä tätä Eu:n ja myöskin Suomen Israel vastaisuutta - sillä se merkitsee tuhoa myöskin Suomelle, tai ainakin maamme antisemitisteille !

Äänestä
  • tukee myös miljardein euroin Gazan terroristijärjestö Hamasia. Apu muka humanitaarista, mutta ne menee korruptioon ja aseisiin jotka ovat suunattu Israelia vastaan. Olemme välikäden kautta siis sodassa Israelia vastaan! Suomikin-

    Äänestä

  • King David kirjoitti:

    tukee myös miljardein euroin Gazan terroristijärjestö Hamasia. Apu muka humanitaarista, mutta ne menee korruptioon ja aseisiin jotka ovat suunattu Israelia vastaan. Olemme välikäden kautta siis sodassa Israelia vastaan! Suomikin-

    Jumala pitää kansastaan Israelista huolta. Sen tulee vielä koko maailma näkemään. Kunnioittakaamme Jumalaa, sillä Hän antoi meille Poikansa Jeesuksen Kristuksen, koko maailman Vapahtajan, joka on tulossa takaisin. Tuo hetki on aina vain lähempänä!

    http://www.youtube.com/watch?v=doiiH2FkIO8&feature=related

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rättipäille isän kirjoitti:

kädestä, Eu:n olisi otettava oppia. http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/04/1092338#kommentit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu