HYVÄÄ KESÄLOMAA

Åboy

Toivotamme Suomen Turusta lukolle oikein hyvää KESÄLOMAA!

5

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loma03

      raumalaisten kesäloma alkoi 4-0, hienosti tehty. Johan siellä Raumalla oli torikin varattu mestaruusjuhlia varten. Raumalaiset luulivat että syksyn ennätyksillä saadaan voitto keväällä, jos meinaa jotakin saada täytyy osata pelata keväälläkin. Mitalit jäivät haaveeksi, oleem vilpittömästi vahingoniloisia täällä Porissa, siis raumalaisille.

      • Ei ole runkosarjan pisteillä mitään merkitystä kun playoffeja pelataan. Tästä Lukko maksaa nyt oppirahansa. Runkosarjassa Lukko oli 18 pinnaa tepsiä parempi, mutta miten kävikään pleijareissa. Sen oppirahan maksatti TPS karvaana kalkkina. Otteluvoitot 4-0 Tepsille!


      • Pikkupilinen
        PrätkäPappa kirjoitti:

        Ei ole runkosarjan pisteillä mitään merkitystä kun playoffeja pelataan. Tästä Lukko maksaa nyt oppirahansa. Runkosarjassa Lukko oli 18 pinnaa tepsiä parempi, mutta miten kävikään pleijareissa. Sen oppirahan maksatti TPS karvaana kalkkina. Otteluvoitot 4-0 Tepsille!

        Siis oli runkosarjan kakkosta 18 pinnaa edellä, tais olla hifk tai joku. TPS oli varmaa puolessa välissä sarjataulukkoa. Juu kyl pleijarit on ihan eri pelit kun jotku alkusarjan ottelut runkosarjassa.
        Raumalaisilla menee aina vähä pupu pöksyy kun pleijarit lähestyy, jos sinne asti päästää.


      • Pikkupilinen kirjoitti:

        Siis oli runkosarjan kakkosta 18 pinnaa edellä, tais olla hifk tai joku. TPS oli varmaa puolessa välissä sarjataulukkoa. Juu kyl pleijarit on ihan eri pelit kun jotku alkusarjan ottelut runkosarjassa.
        Raumalaisilla menee aina vähä pupu pöksyy kun pleijarit lähestyy, jos sinne asti päästää.

        Ei vaan runkosarjan lopussa Lukolla oli 107 pinnaa. Tepsillä oli 89 pinnaa. Ojalan laskuopin mukaan se tekee lukolle 18 pinnaa. Pleijareissa maalit meni kuitenkin tepsille 14-4 ja ottelut tps-lukko 4-0! Siinä on Lukolla nielemistä kesälle. Hyvää kesälomaa kuitenkin.


    • ExLukkoFani

      Niin just.
      Nyt kun Lukko hävii jokaiselle, niin mites ois jos laitettais huomenna harjoituspeli SALO HT:n kanssa.

      http://77.240.21.188/public_html/edustus/index.php?option=com_wrapper&Itemid=74
      http://77.240.21.188/public_html/edustus/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=81

      Mite ois Urama mammanpojat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      17
      4833
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      85
      4281
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      265
      3586
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      106
      3074
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      41
      2633
    6. 24
      1961
    7. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      7
      1805
    8. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      99
      1723
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      230
      1695
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      71
      1641
    Aihe