Kiinnostaa tietää

ninni45

moniko meistä jatkaa Purinan syöttämistä kissoillemme tämän testin jälkeen. Minä ainakin jatkan ja kokeilen Purinan muitakin tuotteita, josko sielläkin löytyisi jotain maukasta, niin siis kissarouvien mielestä. Hyvää kevättä kaikille kateille ja heidän isännileen ja emännilleen.

10

411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Flammebaums

      Olen ollut niin tosi tyytyväinen Purina Oneen,ettei nyt testin loppuessa tulisi mieleenkään lopettaa sen syottämistä meidän kissaherroille.Koko ajan on maistunut loistavasti ja turkin kunto on parantunut sekä vatsan toiminta ollut moitteetonta,siis miksi ihmeessä en jatkaisi...Ja kaiken lisäksi olen huomannut kuinka hyvin sitä on saatavilla päivittäistavarakaupoissa,eli ei tarvitse erikseen lähteä eläinruokakaupoille ja kuitenkin laadukas kuivaruoka kyseessä.Olenkin tosi iloinen kun satuin ottamaan testiin osaa ja löysin näin mainion nappulan kollipojilleni.Syötin aiemmin RC.n kuivanappulaa eikä sekään huono ollut,mutta tämä on edullisenpi ja tosissaan helpommin saatavissa, niinpä varmasti Purina sai meidän Ministä ja Morriksesta uudet tyytyväiset käyttäjät.Kaunista kevättä kaikille testiläisille ja suloisille karvapalloilleen toivottelee Morris 7v sekä Mini 5v ja emäntänsä.

    • Moro, minä ainakin jatkan ilman muuta. Kallistahan tuo hieman on, mutta laatu maksaa ja kissat on meille tärkeitä perheenjäseniä, joten silloin ei ole rahalla merkitystä! Aiomme myös itsekin kokeilla muita laatuja Purinasta, kuten sitä esim. mikä on tarkoitettu leikatuille karvatassuille.

      T.Evili

      • mainonnan uhrit

        miksi ette syötä kissoille niille oikeasti sopivaa ruokaa?


      • emulle
        mainonnan uhrit kirjoitti:

        miksi ette syötä kissoille niille oikeasti sopivaa ruokaa?

        Meillä otettiin nyt tetsin päätyttyä kaapista vanhaa eläinkaupasta ostettua IAMSin naksua. Maistunut on tuokin kovasti. Meillä yhä syötetään kosteaa ruokaa päivittäin ja kuivaruoka on siinä sivussa tarjolla. Molemmat ruoa'at vaihtelevat paljon, mutta kyllähän kuivaruoassa tuota Purina-Onea varmaan silloin tällöin otetaan vaihteluksi. Pääasiallisesti varmaan ostetaan yhä noita 15kg:n kuivamuonapusseja eläinkaupoista ja siinä sivussa piristeeksi muita merkkejä pienemmissä annoksissa. Syy tähän on kyllä enimmäkseen tuo säkkikoko. En halua maksaa pakkausmateriaalista, vaan laadukkaasta naksusta, enkä viitsi olla aina ostamassa kissanruokaa.


      • miumau9
        mainonnan uhrit kirjoitti:

        miksi ette syötä kissoille niille oikeasti sopivaa ruokaa?

        Nyt osuit ihan "nappiin" kissoille pitää antaa niille sopivaa sapuskaa se tulee kyllä kalliiksi, mutta mitäpä sitä ei niiden eteen tekisi. Meillä 18 ja 17 vuotiaat syövät ihan eri ruokaa kuin "nuoriso" (2 ja 5 vuotta)
        vanhuksille haen pääasiassa eläinlääkäriltä ruuat ja nuorille Mustista ja Mirristä niin ja vitamiinit apteekista. Markettien ruoka ei edes kelpaa meillä.


      • LuomunSyöjä
        miumau9 kirjoitti:

        Nyt osuit ihan "nappiin" kissoille pitää antaa niille sopivaa sapuskaa se tulee kyllä kalliiksi, mutta mitäpä sitä ei niiden eteen tekisi. Meillä 18 ja 17 vuotiaat syövät ihan eri ruokaa kuin "nuoriso" (2 ja 5 vuotta)
        vanhuksille haen pääasiassa eläinlääkäriltä ruuat ja nuorille Mustista ja Mirristä niin ja vitamiinit apteekista. Markettien ruoka ei edes kelpaa meillä.

        Meillä syödään oikeasti terveellistä ruokaa, myös kissat :) Ei eineksiä missään muodossa, kaikki on luomua ja/tai lähiruokaa.

        Täällä lisää vinkkejä ruokinnasta http://www.ipsitilla.fi/Ruokinta/ruokinta.htm (ei omat sivut).


    • jatketa sen syöttämistä. pittää koitella vaan niitä muitakin makuja...ei kissat ole kyllästyny, mutta mie...=)

    • Samp pentu

      meilläkin kissaherra saa jatkossa Purinaa. Vein maistiaisia vanempieni kissalle ja sieltä tuli heti kysely mitä ruokaa tuoitkaan kun ronkeli vanha herra oli niin pitänyt uudesta ruoasta.

    • tofuliini

      Purinaa Onea, lohiraksuja. Hyvin maistuvat nekin meidän nirsoliinille, ei oksentelua, kaikki kunnossa.
      Syö nyt vuorotellen tuota testiruokana ollutta kanaa ja ostamaani lohta.
      Suosittelen kaikille..kissoille :) noita raksuja.

      • memala

        ainakin jatkuu Purinan syönnit.
        Eilen kotiutui Tiitta neiti (10v) ja heti Purinat kuppiin hänelle.Hyvin on hänellekin maistunu.
        Pörri ja Senni nyt syövät testiruokaa edelleenkin.Ennen piti aina vaihtaa kuivaruokaa kaksi kertaa/kk kun ajattelin,et ei ketään voi kuukautta syödä samanmakuista ruokaa,mutta kyllä vaan näköjään voi.Kyllä tässä varmaan täytyy jossain vaihees ostaa muutakin Purinaa,,ehkä lohta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      20
      2772
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      184
      2553
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      139
      1464
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      245
      1271
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      105
      1147
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      37
      970
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      957
    8. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      32
      874
    9. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      132
      840
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      764
    Aihe