Lippis & toppis

Kun puhutaan lippiksestä, niin silloin yleensä puhutaan toppiksesta.

Ja kun puhutaan toppiksesta, niin silloin ei voi olla mainitsematta lippistäkään!
1214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun otetaan kuulutukset, niin kohtsillään mennään kirkkoon ja kun mennään kirkkoon niin silloin pitää muistaa haisevat ja kauhtuneet









































LIPPIS JA TOPPIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Toppis & lippis kirjoitti:

Kun puhutaan lippiksestä, niin silloin yleensä puhutaan toppiksesta.

Ja kun puhutaan toppiksesta, niin silloin ei voi olla mainitsematta lippistäkään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu