Marja Tiuran toimintaa tarkastellessa ei voi tulla muuhun tulokseen kuin että Tiura sopii KEPUun mainiosti. KEPUssa näillä meriiteillä pääsisi ministeriksi:
Kesällä 2008 paljastui, että Tiura oli saanut pääasiassa Nova Groupin rahoittamalta Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistykseltä (KMS) tukea 20 000 euroa.
Nova Group kustansi myös Tiuralle paluulipun lomamatkalta Thaimaasta Suomeen. Lisäksi Nova Group maksoi kansanedustajan vaali-ilmoittelua. Nova-yhtiöiden vieraana hän oli muun muassa Pori Jazzeilla ja Savonlinnan oopperajuhlilla.
Tiura istui myös Anna Tapion koulua hallinnoivan säätiön johdossa, kun koulu sai Nova Groupin tytäryhtiöltä Nova Kiinteistökehitykseltä tammikuussa 2008 pesukoneita 21 000 euron arvosta. Samaan aikaan Nova Kiinteistökehitys kilpaili koulun peruskorjausurakasta.
Nova Groupin Arto Merisalo on väittänyt Tiuran hankkineen KMS-tukija Toivo Sukarin Masku-kalustetalosta huonekaluja, jotka sovittiin maksettaviksi Nova Groupin kautta.
Marja Tiura sopii KEPUun
8
143
Vastaukset 8
- Tietäjä iänikuinen
...kaikki kokkareet ovat tyypillisiä kepulaisia.
- melko varmaa
Todennakoisesti Marja Tiuralla on kepulaiset vanhemmat.
- pili-kalle
Tiura näyttää kepulaiseen tapaan imeneen valheen ja petoksen jo äidinmaidossa.
- Transit_mies
Tuo kaikki ylläoleva on jo ollut poliisitutkinnassa ja on parhaillaan syyttäjällä syyteharkinnassa.
Asiaan kannattaa palata, kun tiedämme jotain lisää.- Usko Toivo
Myös Matti Vanhasen asiat ovat poliisitutkinnassa. Vakka kantensa valitsee.
- wsxedc
Usko Toivo kirjoitti:
Myös Matti Vanhasen asiat ovat poliisitutkinnassa. Vakka kantensa valitsee.
Matti Vanhanen kertoi eduskunnassa, että hän keskusteli Marja Tiuran kanssa suoraan hallitusneuvottelujen yhteydessä. Vanhanen puhui Tiuran kanssa sopivasta tapaamisajankohdasta. Hän sopi Tiuran kanssa suoraan päivästä, jona he voisivat tavata. Kellonajasta ei sovittu. Joitakin aikoja myöhemmin Tiura perui henkilökohtaisesti Vanhaselle tapaamisen. Itse asiasta he eivät ehtineet keskustella. Vanhasella oli tapaamisajankohdasta keskusteltaessa selvillä, että Tiura oli mahdollisesti loikkaamassa.
Aiemmin Sössö ei kertomansa mukaan tiennyt mitään koko asiasta... - Vanhanen valehtelee
wsxedc kirjoitti:
Matti Vanhanen kertoi eduskunnassa, että hän keskusteli Marja Tiuran kanssa suoraan hallitusneuvottelujen yhteydessä. Vanhanen puhui Tiuran kanssa sopivasta tapaamisajankohdasta. Hän sopi Tiuran kanssa suoraan päivästä, jona he voisivat tavata. Kellonajasta ei sovittu. Joitakin aikoja myöhemmin Tiura perui henkilökohtaisesti Vanhaselle tapaamisen. Itse asiasta he eivät ehtineet keskustella. Vanhasella oli tapaamisajankohdasta keskusteltaessa selvillä, että Tiura oli mahdollisesti loikkaamassa.
Aiemmin Sössö ei kertomansa mukaan tiennyt mitään koko asiasta...tapansa mukaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629